Amerika'da insanlık örneği! Yahudi mezarlığı için 57 bin dolar toplandı

Amerika'da insanlık örneği! Yahudi mezarlığı için 57 bin dolar toplandı

ABD'de yaşayan Müslümanlar, Missouri eyaletinde saldırıya uğrayan Yahudi mezarlarının onarılması için 57 bin dolar topladı

22 Şubat 2017, Çarşamba 18:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Yahudi Mezarlığının Tamiri için Müslümanlar Birleşti" adlı kampanyanın yürütüldüğü "launchgood.com" internet sitesinde yapılan açıklamada Missouri'deki Chesed Shel Emeth Yahudi kabristanında tahrip edilen 170'den fazla mezar taşının tamiri için gereken 20 bin doların üç saatte toplandığı belirtildi.


57 bin doları aşkın bağış toplandı


Açıklamada, "Mpower Chang" ve "Celebrate Mercy" Müslüman yardım kuruluşları tarafından düzenlenen kampanyada, şu ana kadar 57 bin doları aşkın bağışın toplandığı kaydedildi. Belirlenen hedefe ulaşılmasına rağmen bağışların devam edeceğine dikkat çekilen açıklamada, mezar taşlarının tamirinden artan parayla ülke genelinde saldırıya uğrayan Yahudi merkezlerine destek olunacağı vurgulandı.Yahudi toplumuyla dayanışma içinde olan Müslüman Amerikalıların, kutsal mekanlara yapılan saldırıyı kınadığı ve konuyla ilgili Yahudi toplumuna en derin üzüntülerin sunduğu aktarıldı.

Dün Missouri'deki Chesed Shel Emeth Yahudi kabristanında 170'den fazla mezar taşı tahrip edilmişti. Ocak ayında da ABD'nin 26 eyaletinde bulunan 48 Yahudi toplum merkezi, yaklaşık 60 kez bombalı saldırı tehdidi almıştı. Tahliyelerden sonra yapılan aramalarda merkezlerin hiçbirinde bomba bulunamamış ve ihbarların asılsız oluğu belirtilmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En yüksek sıcaklık rekoru kırıldı! Rusya'da bir ilk..