Amerika'daki seçimler Kanada'nın göçmenlik sitesini çökertti

Donald Trump'ın seçimi kazanmaya yaklaşmasıyla Kanada'nın göçmenlik sitesi erişilemez hale geldi. TSİ 07:30 itibariyle siteye ara ara erişilebiliyor

09 Kasım 2016, Çarşamba 08:35
A A
Aralarında pek çok ünlünün de bulunduğu birçok kişi Trump'ın başkan olması durumunda Kanada'ya göç edeceğini söylemişti.  

Özellikle 'Kanada'ya nasıl göç edilir?' sorusu Google aramalarında bir anda yükselişe geçti.  Clinton taraftarları, seçim kutlamaları için Manhattan'daki Javits Center'da toplandı.

Açıklanan ilk sonuçlara göre Clinton'ın kazanacağını düşünen katılımcılar, coşkuyla kutlamalara başlasalar da ilerleyen saatlerde Trump'ın kilit eyaletlerde öne geçmesi, kalabalığın moralini bozdu ve salon sessizliğe gömüldü.  
 

EL ELE TUTUŞARAK DUA ETTİLER


Clinton'ın bazı taraftarlarının ağladığı, bazı seçmenlerin de el ele tutuşarak Clinton için dua ettikleri görüldü.

Öte yandan Amerikalılar, Times Meydanı'nda ve New York'un farklı noktalarında heyecanla seçim sonuçlarını bekliyor.  

New York'un sembollerinden Empire State binasına da seçim sonuçları ve iki adayın kazandıkları delege sayısı anlık olarak yansıtılıyor. 

İki adayın da konuşma yapacağı New York'ta güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Adayların hem seçimleri takip ettikleri hem de konuşma yapacakları otel ve kongre salonlarının çevresine terör saldırısına karşı kum dolu kamyonlar yerleştirildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.