Amerika’da bir Danimarka Kasabası: Solvang

Kaliforniya’da yer alan Danimarka kasabasına hoş geldiniz! Kaliforniya’da Santa Barbara’ya 40 dakika uzaklıkta olan Solvang’a geçen sene gitmiştim. Solvang, topluluk kurmak için batıya yolculuk yapan Danimarkalı bir grup tarafından kurulan, küçük Avrupa kokan bir kasaba. Kaliforniya gibi bir yerde Avrupa esintilerinin olduğu küçük bir kasabanın olması çok şaşılacak bir şey doğrusu. Kübra Yasun/ Kubrayasun@gmail.com

10 Temmuz 2020, Cuma 15:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Solvang’a gittiğim gün tesadüfen klasik araba festivaline denk geldim. Hatta II.Dünya Savaşından kalma arabalar bile vardı. Festivalin olduğu cadde üzerinde ithal Avrupa mallarının olduğu mağazalar da bulunuyor.

Danimarka lezzetlerini sunan restoran ve fırınların olduğu Solvang çok sayıda tüccara ev sahipliği yapıyor. Solvang ‘a gitmeden önce mutlaka festivalleri kontrol edin. Solvang’ın kendi sitesinden inceleyebilirsiniz.

Burada bulunan yel değirmenleri sizi Danimarka’nın bir köyündeymişsiniz gibi hissettiriyor. Ayrıca bazı fırınlarda da Danimarka milli giysilerini giyen kişiler çalışıyor ve Danimarka’ya özel olan hamur işlerini ve çöreklerini sunuyor.

Pandemi sonrasında sizde Amerika’da Avrupa esintilerini görmek isterseniz Solvang sizi bekliyor!

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle!

Instagram: Kübra Yasun

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlk bakışta Ege kanyonları gibi ama burası Diyarbakır