Amerika'da, Türkçe alışveriş platformları yaygınlaşıyor

Yurtdışından yapılan alışverişlerin sayısı gün geçtikçe artarken, Amerika'daki Türkçe alışveriş sitelerinin de sayıları gün geçtikçe artıyor. Amerika'da yaşayan Türkler, Türkiye'den ihtiyacı olan ürünleri sipariş ederken, Türkiye'den de Amerika'da satılan ürünlere ulaşma imkanı sağlanmış oluyor.

13 Ocak 2022, Perşembe 14:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dışişleri Bakanlığı'nın verilerine göre Amerika, en çok Türk'ün yaşadığı ülkeler arasında 5. sırada yer alıyor.

Alım gücü yüksek ülkeler arasındaki Amerika'da Türkçe çevrimiçi alışveriş sitelerinin sayıları gün geçtikçe artıyor. Çeşitli alışveriş olanakları sunan siteler, ülkedeki Türkçe konuşanlar için önemli bir ihtiyaca çözüm oluyor.Alışverişin yoğun bir rekabete dayandığı Amerika'da temel ihtiyaç ürünlerine yönelik kampanyalardan, bedava ürün deneyimlerine, kuponlardan, ücretsiz eğitim programlarına kadar tüketicilere çok sayıda fırsat sunuluyor.

Amerika'daki Türk alışveriş siteleri de sundukları hizmet ve indirimlerle ülkedeki alışveriş dinamiği ile yarışırken, tüketici için çok sayıda fırsat ortaya çıkıyor.


Alışveriş, eğitim ve kişisel gelişim alanındaki indirim ve fırsatları bir araya getiren Türk yatırımcılar, Amerika'daki gurbetçilerin yaşamına kılavuzluk ederken Türkiye’dekilerin bile radarına giriyor.Ülkede New York, Kaliforniya, New Jersey, Florida, Teksas ve Illinois gibi çok sayıda eyalette yüz binlerce Türkçe konuşan insan yaşamını sürdürüyor. 

Dijital teknolojiyi hızla benimseyen bu kesim, Amerika’daki bedava ürün, indirimli alışveriş ve eğitim fırsatlarından faydalanmak amacıyla Türkçe platformlara yöneliyor.Amerika'da yoğun müşteriye sahip, Türkçe hizmet veren alışveriş platformunun Türkiye Pazarlama Direktörü Deniz Aydın, "Amerika, indirimli ve bedava alışveriş olanaklarının yanı sıra kişisel gelişim ve eğitime yönelik ücretsiz hizmetleriyle adeta bir fırsatlar ülkesi. Türkçe konuşanların çoğu bu fırsatlardan yararlanabilmek için Türkçe rehber arayışına giriyor." diyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkek ayakkabısı satın alırken bilmeniz gerekenler