Amerika'ya yerleşen oyuncu Fadik Sevin Atasoy: Türkiye'yi özledim

7 yıl önce Amerika'ya yerleşen oyuncu Fadik Sevin Atasoy, İstanbul'a geldi. Önceki gün Etiler'de görüntülenen Fadik Sevin Atasoy, yeni projelerini anlattı

09 Ekim 2018, Salı 07:32 Son Güncelleme:
A A

Geçen yıl Fight Club filminin oyuncusu Markus Redmond'ın yönetmenliğini yaptığı The 6th Degree isimli Amerikan filminde rol alan Fadik Sevin Atasoy, şimdilerde yeni proje heyecanı yaşıyor.

Çekimlerine 2019'da başlanacak olan Peril of a Godsend adlı filmin kadrosuna dahil olduğunu açıklayan oyuncu, detaylarla ilgili bilgi vermedi. 

Yönetmenliğini Michelle Danner'ın üstlendiği filmin bazı çekimlerinin İstanbul'da yapılacağını belirten Fadik Sevin Atasoy, "Gizlilik anlaşmasından dolayı anlatamıyorum ama bazı sahnelerin Türkiye’de çekilmesini sağladım diyebilirim.

Onu da İstanbul'da çekeceğiz" diye konuştu.

ARALIKTA AMERiKA’YA DÖNECEĞiM

Fadik Sevin Atasoy, Türkiye'ye olan özlemini ise şöyle ifade etti: "Türkiye'yi çok özledim. Orada iki film yaptım.

Aynı zamanda Türkiye'de henüz netleşmemiş bir televizyon projesi var. 

Aralık ayında yeniden bir Amerika seyahatim olacak.

O zamana kadar buradaki projeleri değerlendireceğim."

FADİK SEVİN ATASOY KİMDİR?

1 Ekim 1975 yılında Ankara'da doğdu. Adını babası Sönmez Atasoy'un yazdığı Fadik Kız adlı oyundan alan sanatçı, henüz dört yaşındayken Selçuk Tiyatro Festivali'nde Teneke adlı oyunda rol aldı. İlköğrenime başlayana kadar, ailesiyle birlikte turnelerde ve sahne arkasında yetişti.

İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almaya başladıysa da, daha sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü sınavlarında birinci olarak burs kazanıp, bu okuldan mezun oldu. Babası gibi annesi Emel Göksu da sanatçı olan Fadik Sevin Atasoy, Devlet Tiyatroları'na girdi. 

İngiltere, Fransa, Rusya ve Bulgaristan'da tiyatro üzerine eğitim aldı ve araştırmalar yaptı. Bulgaristan Devlet Tiyatrosu'nda Carmen'i oynadı ve yine orada Kıracali Türk Tiyatrosu'nu kurdu ve tiyatro yönetmenliği yaptı.

TRT'de çocuk programları da sunan Fadik Sevin Atasoy, dört yabancı dil biliyor. Oyun Atölyesi'nde Haluk Bilginer’le birlikte Moliere'in Cimri adlı oyununda da rol alan sanatçı, kamera karşısına geçerek, sinema ve dizi filmlerde de oynadı.

ÖDÜLLERİ

-42. Antalya Film Şenliği – 2005, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, O Şimdi Mahkum

FİLMOGRAFİSİ

Geçerken Uğradım – 2007

Ayrılık – 2007

Beyaz Melek – 2007

Dudaktan Kalbe – 2007

Zeynep’in Sekiz Günü – 2007

Sev Kardeşim – 2006

Döngel Karhanesi – 2005

O Şimdi Mahkum – 2005

Kısmet – 2004

Ah Be İstanbul – 2004

Serseri Aşıklar – 2003

Bizim Evin Halleri – 2000

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.