'Amirallere suikast' kabul edildi

"Amirallere suikast" iddianamesi kabul edilirken, mahkeme savcılığın birleştirme talebini duruşmada değerlendirecek

05 Şubat 2010, Cuma 14:05
A A

"Amirallere suikast girişimi" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 9’u tutuklu 19 kişi hakkında düzenlenen iddianame, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Süleyman Pehlivan tarafından hazırlanan iddianamenin incelemesini tamamladı. Mahkeme heyeti, inceleme sonucu 16 ek klasörden oluşan iddianameyi kabul etti.

"Amirallere suikast" ile ilgili operasyon kapsamında ele geçirilen TNT kalıpları ve uyuşturucu maddeleri bulundurma yönündeki iddialar konusunda yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen iddianamede, 9’u tutuklu 19 kişinin, "silahlı terör örgütüne üye olmak", "patlayıcı madde ve mermi bulundurmak", "Kişiye özel verileri hukuka aykırı bir şekilde kaydetmek" suçlarından cezalandırılmaları istenmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.