2018'in modada en iyi ve en kötü trendleri

Her sene moda sektörü değişip kendini geliştiriyor. Çoğunlukla yeni trendler yaratılırken bazen de eski trendlere can veriliyor. 2018 yeni ve akıl karıştıran trendler ile buluştuğumuz bir seneydi. Gelin bunların en başarılı ve en kötü olanlarına bir göz atalım...
01 Eylül 2018, Cumartesi 15:38

Koyu Renkli Kotlar, Eski Arkadaşlarımız

Koyu renki kotları kim sevmez ki? Kendisini özleten bu trendi uzun zamandır görmüyorduk. Geçtiğimiz yılarda açık renkli kotlar çok modaydı. Bu nedenle podyumlarda, lacivert jeanleri yeniden görmek bizi çok mutlu etti. Bu trendin en iyi yanı ise kullanımının çok kolay olması! Basit bir üst ile kombinleyip alışverişe gidebilir, işlemeli bir büstiyer ile giyip gece dışarı çıkabilirsiniz.  

Eşofman

Her şeyi giymek için belli bir yer vardır. Bakkala gitmek, evde rahatlamak, yemek yapmak; eşofman için ideal ortam. Defileler ve podyum; eşofman için ideal olmayan bir ortam. Ünlü tasarımcılar ne yaptılar ettiler eşofman modasını geri getirmeyi başardılar. Üst alt aynı kumaştan eşofman takımları bu sene bütün mağazaları dolduracakmış gibi duruyor. Ve biz de tam olarak bundan korkuyorduk...

Trençkotlar Her Yerde!

Burberry deyince aklımıza ilk gelen şeyler; ekose atkılar ve trençkotlar. Burberry fanlarına iyi bir haberimiz var, bu iki klasik ürün de 2018 modasında geri dönüş yaptı. İşin aslı trençkotların modası hiç geçmemişti, sadece yeni trendler yüzünden biraz geri planda kalmışlardı. Ama bu sene podyuma keskin bir dönüş yaptılar ve hiçbir yere gideceğe benzemiyorlar!

Plastik Poşet Değil, Elbise

Markete alışverişe gidersiniz, sonra satın aldıklarınızı poşete koyarsınız. O poşetlerin değeri son dönemlerde çok arttı. Sakın çöpe atmayın! 2018’in en garip trendini takip etmek istiyorsanız poşetlerinizi ve streçfilmlerinizi kaybetmeyin. Çünkü plastik bu sene çok moda. İç gösteren plastik çantalar, uzun süre giyildiğinde buhar yapan plastik diz üstü botlar, hatta streç materyalinden elbiseler! Hepsi mağazalarda yerlerini almak için hazırlanıyorlar.

Payetler Kalıcı Olmak İçin Geldi

Payetler 2018’in hem en önemli, hem de en iyi trendi olabilir. Bu parlak disko topu görüntülü kıyafetleri podyumlarda ilk olarak 1920’lerde gördük. Ya da en azından öyle düşünüyorduk. Fakat payetlerin geçmişi 1300’lere, Mısır krallarına kadar gidiyor. Marc Jacobs, Simone Rocha gibi bir çok ünlü tasarımcı payetlere 2018 koleksiyonlarında defalarca kez yer verdiler. Durum böyle olunca hem yerli hem yabancı ünlüler payet çılgınlığına katıldı.  

Ultraviyole Çok Moda

Bu rengi ilk defa duymuş olmanız olası. Çünkü biz bu rengi basitçe mor olarak biliyoruz. Ultraviyole tam olarak mor olmasa da biraz daha canlı ve neon bir mor. İsmini ultraviyole ışıklarından alıyor. Dahası kırmızı ve mavi renginin birleşiminden oluşuyor olması onu daha da ilgi çekici yapıyor. Bakması güzel bir renk olduğu kesin. Peki giymesi de o kadar güzel mi? Gucci ve Balenciaga öyle düşünüyor olacak ki yeni sezonda bu renkte bir çok parça üretti.

GÜNCEL HABERLER