Alanya yemekleri Titan Select Otel Mutfağında!

23 Temmuz 2018, Pazartesi 11:46
Yöresel yemekleri ve yerel tarımsal ürünleri tanıtmak amacıyla kurulan bir ağ olan Mutfak Mirası Alanya üyesi olan Titan Select Otel, yeni turizm sezonunda büfesinde Alanya yemeklerine yer vermeye başladı.

Mutfak Mirası Alanya sisteminin üyelerini öğle yemeğinde ağırlayan Sn. Burhan Sili ve Baki Budak, yeni turizm sezonu için menülerine gülüklü çorba, talaturlu kuru patlıcan, balık düzmesi, ülübü piyazı, çiğirdik, öküz helvası gibi yöresel yemekleri ekledi.

Mutfak Mirası Alanya sistemine üye olarak Alanya kültürünü misafirlerine doğru aktardığı için memnuniyetini dile getiren Sili, “Menülerimizde yöresel Türk ve Alanya yemeklerini eklemekten dolayı son derece mutluyuz’’ derken mutfak şefi Baki Budak “Yenilenen menümüzden misafirlerimiz de son derece memnun. Mutfak ekibi olarak bizler, Türk ve Alanya mutfağının zenginliğini misafirlerimize aktarmak istedik ve sisteme üye olarak çalışmalarımıza başladık. Umuyorum ki yöresel lezzetler otellerde daha çok yer alacak” diye konuştu.

Mutfak Mirası Alanya sistemi koordinatörlerinden Sn. Sevda Erdoğmuş ise “2. senesini dolduran sistemimiz Türkiye ve Alanya için oldukça yeni ancak mutfağa gönül vermiş iş ortaklarımız sayesinde hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Soyut kültür mirasımız olan damak tadımızı ve yemeklerimizi korumak ve doğru tanıtmak için yaptığımız çalışmalarda bizlerle aynı arzuyla çalışan iş ortaklarımız sayesinde şehrimize gelen misafirlerimiz artık Alanya Yemeklerini de gönül rahatlığıyla tadabilecektir. 

Bugün bizleri aslına uygun yöresel Alanya yemekleri ile ağırlayan Sayın Sili’ye, Sayın Budak’a ve ekibine; buluşmaya iştirak eden Mutfak Mirası Alanya üyelerine teşekkür ederim’’ ifadelerine yer verdi.

GÜNCEL HABERLER