Aşkı gösteren davranışlar

Gözleriniz buluştu, dudakta hafif bir gülümseme... Kendinizi biliyorsunuz ama karşınızdakinden de emin olmak istiyorsunuz. Şimdi bakalım, kadınlar ve erkekler aşık olduklarında nasıl sinyaller veriyor?
26 Ağustos 2018, Pazar 05:01

KADINLARIN BELİRTİLERİ:

AŞK DOKTORU MEHMET COŞKUNDENİZ YAZDI... 1. Konuşurken karşısındaki erkeğin gözlerinin içine bakarlar. Bunun sebebi erkeğin gözlerindeki aşk ışıltısını görme çabasıdır.  2. Kadınların göz bebekleri büyür. Bunu karanlık ortamlarda fark edebilmeniz pek mümkün değildir. 

Aşkı gösteren davranışlar

3. Kadın, kendi duygularını ele vermemek için stres yaşar. Bu stres de yanak kızarıklığı olarak dışa vurur.  4. Ses tonunu sizinkine göre ayarlamaya çalışır. 

Aşkı gösteren davranışlar

5. Sizden biraz uzaktaysa doğrudan bakış fırlatmak yerine başını eğerek bakar.  6. Konuşurken eli yüzüne, saçlarına ve boynuna gider. Bu, aslında cinsel bir aktivitedir. 

Aşkı gösteren davranışlar

7. Yüzünün yanı sıra takılarıyla da oynar. Bu, onun ellerini, kollarını nereye koyacağını bilememesindendir.  8. Avuç içlerini karşısındaki erkeğe doğru açık tutar. Bunun anlamı, “Senin duygularını karşılamaya hazırım”dır. 

ERKEKLERİN BELİRTİLERİ:

9. Kalabalık bir ortamda olsa sadece ilgisini çeken erkekle konuşur, onun üzerine yoğunlaşır.  10. Kadın, karşısındaki erkekle konuşurken gözlerini normalden daha çok kırpıştırır. 

Aşkı gösteren davranışlar

1. Erkek, gözlerini dikip dakikalarca bakabilir. Kadının gözlerini yakaladığı an önce bakışlarını kaçırır sonra tekrar bakmaya başlar.  2. Karşı karşıya konuşurken erkek mutlaka kadına dokunmaya çalışır. Omuzuna, koluna... Ama bunu ‘arkadaşça’ yapmaya özen gösterir. 

Aşkı gösteren davranışlar

3. Konuşurken sık sık saçlarını düzeltir. Kendisini kadına çekici göstermeyi amaçlamaktadır.  4. Kravatını ya da kravatı yoksa gömlek yakasını sık sık düzeltir. Düzenli olduğuna, giyimine ve bakımına özen gösterdiğini anlatmak ister. 

Aşkı gösteren davranışlar

5. Vücudunu kasar. Göğüslerini şişirmeye çalışır.  6. Yüzünde sürekli bir gülümseme yaratmaya özen gösterir. Kadını dinlerken verdiği tepkiler abartılıdır. 

Aşkı gösteren davranışlar

7. Konuşurken karşısındaki kadına doğru eğilir. Kendini anlatma kaygısı vardır. Söylediklerinin net anlaşılmasını ister.  8. Kadınla konuşurken gözlerini kısar. Bu, “Dikkatimi sana veriyorum” anlamına gelir. 

Aşkı gösteren davranışlar

9. Eli sık sık çenesine gider. Böylece ciddiyetini göstermeyi amaçlamaktadır.  10. Başparmağını kemerine geçirir. Bunun nedeni de tıpkı kadında olduğu gibi ellerini kollarını koyacak yer bulamamasıdır.

GÜNCEL HABERLER