Belçikalı ünlü sunucu ırkçı saldırıya uğradı

07 Eylül 2018, Cuma 12:48
Belçika’nın RTBF televizyonunda ünlü bir hava sunucusu olan Cecile Djunga, yayından sonra telefondan ırkçı sözlü tacize uğradı. Belçika'da, Leuven şehrinde bulunan Al Fatih Camisi'ne karşı yapılan saldırının üzerinden birkaç gün geçtikten sonra ırkçılık yine gündeme geldi. Belçika'da RTBF televizyonunda hava durumu sunuculuğu yapan Cecile Djunga yayın sonrası telefonda, bir seyircinin ırkçı saldırısına uğradı. Yayından sonra bir kadın, televizyon kanalını arayarak “Cecile Djunga'nın çok zenci olduğunu”, “ekranda giysilerinden başka bir şey görülmediği” ve “televizyona yakışmadığı” gibi ırkçı söylemlerde bulundu.

Belçika’nın RTBF televizyonunda ünlü bir hava sunucusu olan Cecile Djunga, yayından sonra telefondan ırkçı sözlü tacize uğradı. 

Belçika'da, Leuven şehrinde bulunan Al Fatih Camisi'ne karşı yapılan saldırının üzerinden birkaç gün geçtikten sonra ırkçılık yine gündeme geldi. Belçika'da RTBF televizyonunda hava durumu sunuculuğu yapan Cecile Djunga yayın sonrası telefonda, bir seyircinin ırkçı saldırısına uğradı. Yayından sonra bir kadın, televizyon kanalını arayarak “Cecile Djunga'nın çok zenci olduğunu”, “ekranda giysilerinden başka bir şey görülmediği” ve “televizyona yakışmadığı” gibi ırkçı söylemlerde bulundu. 

GÜNCEL HABERLER