Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

Sunucu, oyuncu, model. ‘10 parmağında 10 marifet’ dediklerimizden. Yıllardır ekranda ama yüzü hiç eskimiyor. Şimdi de yeni programının heyecanını yaşıyor. Konu aşka gelince şöyle diyor: Aşk için dualar etmiyorum. Olursa ne alâ olmazsa Mualla!
01 Eylül 2018, Cumartesi 05:00

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

Oya Çınar oya.cinar@posta.com.tr ‘Çağla İle Yeni Bir Gün’ başlıyor. Hayırlı olsun. Teşekkürler. Güzel ve enerjik bir program olacak. Güzellik, moda, yemek, aklınıza ne gelirse var.

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

YouTube kanalınız da benzer konular üzerine... Ama izleyici profili çok farklı. YouTube’daki paylaşımlarım ve diyaloglarım çok farklı. YouTube sayesinde, televizyon izlemeyen, beni yıllardır yaptığım diğer işlerden tanımayan genç bir hayran kitlem oluştu. Genç kitleyi yakalamak için özel bir çabanız var mı? Gençleri yakalamak pek öyle çabayla olacak iş değil. Enerjisiyle çocukları bile kıskandıracak bir kadın oluşum hoşlarına gidiyor olabilir. Mutlu, anne, hep çalışan ama aynı zamanda bakımını da eksik etmeyen bir kadın görmeyi seviyor olabilirler.

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

Hayatınızın nasıl bir dönemindesiniz? Gittikçe içimdeki çocuğu daha çok korumaya çalışır oldum. O içimdeki heyecan ve mutluluk olmasa hakikaten şu an çok yorulmuş bir kadın olabilirdim. Eskimeme sebeplerimden biri de bu bence. Yaş kompleksini 35’te bırakmışsınız. Şimdi 39’sunuz. 35 neyin dönemeciydi? Ne bileyim... Ben aslında saymanın, zamanın ve yaşın olmadığını düşünüyorum. Hani bu işte döngü var ya... Her sene bir yaş alıyoruz, haftada yedi gün 24 saat var vesaire gibi. Bunlar bana bir şey ifade etmiyor. Ben şu an yaşadığım yaştayım, ama sen buna istersen beş de istersen 15 de. Bir an geliyor 70 yaşında bir insan gibi hissettiğim de oluyor. “Her insan hissettiği yaştadır” sözünü çok içselleştirdim sanırım.

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

“Gerçekten kıskanıyorum. Çok güzel ya!” dediğiniz bir kadın oldu mu hiç? Valla ben kendi hayatımı, ruhumu kıskanıyorum. Güzellik benim için çok boş bir kavram. Çünkü geçici. Beğendiğim kişinin de güzelliği geçici. Düşünsene bir yıl sonra bile aynı güzellikte olmayacak. Çünkü bir yaş daha ilerleyecek, yaşlanacak. Dolayısıyla böyle görsel algımızı süsleyen geçici, fani şeylerle kıskanabileceğim kimse yok hayatımda.

SIRRINI ÇÖZEMEDİĞİM HİÇBİR ŞEY YOK HAYATTA

Her kadın anneliğini farklı yaşıyor. “Asla tavsiye etmem” diyen de var, anneliği bir mucize gibi yaşayan da... Kesinlikle doğru söylüyorsun. Bu ruhla ilgili. Bir işe, arkadaşına, yaptığın hobiye ait olmak diye bir şey var gerçekten hayatta. Benim de ruhum hakikaten anneliğe ait. Bana asla zul gelmiyor. Zor yanları olduğunu tabii ki kabul ediyorum. Ama bunun yanında bana kattığı o kadar güzellik var ki... Onlarla kendi çocukluğuma dönüyorum. İki çocuğum olmasa şimdi kim beni yerimden kaldırıp zıplatabilir ya da saklambaç oynatabilirdi bana, düşünsene... Hayatta en çok kalmak istediğim noktayı çocuklarım yaşatıyor bana.

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

Asla çiğnemem dediğiniz kurallarınız var mı? Çocuklarımın yatma saati değişmez mesela. Çok nadir, senede üç beş kez değişiyor. Onları bu düzene alıştırıp hayatları boyunca bunu uygulamalarını istiyorum. Çünkü hayatta en önemli şey, başarının en büyük anahtarı disiplin bence.

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

“Hâlâ sırrını çözemedim” dediğiniz bir şey? Sırını çözemediğim hiçbir şey yok. Hayatı çok iyi anladım. Çevremizde yaşananlardan etkilendiğimiz sürece dünya zaten cehenneme dönüyor. O yüzden hep yüksek bilinçte kalmak gerekiyor.

Aşk olursa ne alâ olmazsa Mualla

Tüm bu koşturmaca içinde zaman bir şekilde geçiyor ve biz “Çağla Şıkel yeniden aşık oldu” haberini bir türlü okumuyoruz. Neden? Yani bu beklediğim, hayalini kurduğum bir şey değil. Bir gün olursa tamam, neden olmasın! Tabii ki olabilir. Aşk güzel bir şey. Kesinle yaşamak istemem diye bir durumum yok. Ama bunun için çabalamıyorum, dualar etmiyorum. Nasip kısmet meselesi. Ben şu an zamanı izleyen, gözlemleyen, benim için en doğrusunun doğru zamanda bana geleceğini bilmenin olgunluğunda yaşayan bir insanım. Şu ana kadar olmadı. Olursa ne alâ, olmazsa Mualla! (Gülüyor)

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

Bir gün yeniden aşık olursanız bu nasıl biri olabilir? Çok başarılı olması gerekiyor. İyi bir kariyeri olması, zeki olması, kendini benden daha fazla geliştirmiş olması, beni kendine hayran bırakması gerekiyor. Her anlamda katmer katmer kendini beden daha çok geliştirmiş, aklı başında biri olması, bana Bodrum’a değil de “Kaz Dağları’na gidelim” demesi gerekiyor, anlatabiliyor muyum? Kafasının farklı olması gerekiyor.

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

'Bu işi yapmasam çok iyi garsonluk yapardım” demiştiniz. Sizin birlikte olacağınız kişinin ne iş yaptığı ya da hangi sosyal çevreden geldiği önemli mi? Yani ruhunu eğitmiş, ruhu zengin bir insan olması gerekiyor. Abuk sabuk şeyleri kıskanmayacak. Anlayışlı, olgun, hayata benim baktığım gibi bakabilecek biri olmalı. Ben elim ayağım tuttuğu sürece çalışırım, bir gün Türkiye’nin en büyük kanallarından birinde program yapamayabilirim ama onu da hazmederim, gider başka bir iş yaparım demek istemiştim. Çok da tatlı olur, niye olmasın? Çocuklarım için her şeyi yaparım demek bu.

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

Yaptığınız her işte çok başarılısınız. “Hiç beceremem” dediğiniz bir şey var mı? Henüz olmadı. Ama olabilir, niye olmasın...

Çağla Şıkel: Kıskandığım tek kadın Çağla Şıkel

GÜNCEL HABERLER