Concealer nasıl kullanılır? Concealer'ın 5 farklı kullanımı

Concealer makyaj severlerin kitindeki olmazsa olmazlardan. Tek bir dokunuşla yorgun görünümü ortadan kaldıran ve bakışları aydınlatarak görünümüze canlılık katan concealer'ın birçok gizli kullanımı var. İşte concealer'ın 5 farklı kullanımı
24 Mayıs 2018, Perşembe 23:00

Fondöten

Yaz aylarında hafif bir cilt makyajı yapmak istiyorsanız kapatıcınız kurtarıcı olabilir. Nemlendirici veya bakım yağınızla karıştıracağınız concealer'ınızı kapatıcı ve hafif bir fondöten olarak kullanabilirsiniz.

Ekstra düzeltmeler

Fondöteninizin güçlü kalmadığı ve cilt kusurlarınızı kapatamadığınız noktalarda concealer'ınızdan faydalanın. Nokta atışı yapacağınız uygulamalarla ekstra bir fondöten katmanı yerine hafif bir sonuçla cilt görünümünüzü kusursuzlaştırın.

Göz makyajı bazı

Göz kapağınızdaki renk eşitsizliğinizi gidermek ve farınızı daha pigmentli ve kalıcı bir sonuçla uygulamak için kapatıcınızdan faydalanın. Dağıttığınız ürünü ten renkli bir far veya pudra ile sabitlemeyi unutmayın.

Şekillendirici

Yüz şeklinizi değiştirmek ve hatlarınızı belirginleştirmek için cilt tonunuzdan bir-iki ton açık kapatıcınızı elmacık kemiklerinizin üzeri, çene ve burun köprüsü gibi yüzünüzün yüksek bölgelerine uygulayın.

Hata silici

Kırmızı ruj, kuyruklu eyeliner ve kaş kontürü gibi sınırları çok belirgin ve önemli olan uygulamalarda concealer'ın kapatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Keskin uçlu bir fırçayla elinizin titrediği bölgeleri kamufle ederek net ve keskin sınırlar elde edebilirsiniz. Kaynak: Vogue

GÜNCEL HABERLER