Deniz tatili yapabileceğiniz en iyi 5 ülke

Güneşli yaz günleri kapıya dayandı ve bu bahar geçişleri insanda yaz tatilinde nereye gideceğim telaşı yaratıyor. Aslında ülkemiz deniz tatili için oldukça elverişli ve birbirinden güzel sahillere ev sahipliği yapmakta; ancak dünya büyük ve keşfedilecek onca deniz var. Yazın deniz tatili isteyen ve yurt dışına çıkmak isteyenler için vize isteyen en güzel 5 ülke
05 Temmuz 2018, Perşembe 15:58

YUNANİSTAN

Yunanistan, dünyanın en hareketli turizm merkezlerinden. Onlarca Yunan adası, yaz aylarında deniz-kum-güneş, doğa, eğlence ve müthiş lezzetlerin peşinden gelen misafirleri ağırlıyor. Yunanistan ana karası zengin kültürel ve tarihi dokusuyla insanlık tarihine tanık olmak için bire bir. Bu güzel ülkeyi keşfetmek isteyenler, Yunanistan’ın en güzel tatil yerleri Santoron, Atine, Mikonos ve Oia arasından rotasına karar verebilir.

PHUKET ADASI

Tayland'ın güneyinde yer alan Phuket, sahip olduğu doğa güzellikleriyle her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor. Phuket, Hint Okyanusu'nun Andaman Denizi kıyısında yer alan bir ada. Phuket, Tayland’ın en büyük adasıdır. Phuket adası doğa güzelliklerinin yanı sıra tapınakları ve mimarisiyle turistlerin ilgisini çekiyor. Adayı keşfetmenin en güzel yollarından biri düzenlenen turlara katılmak. Diğer bir seçenek de motorsiklet kıralamak. Yön kabiliyetinize güveniyorsanız en iyi seçenek bu. Phuket adasında görülecek yerleri sıraladığımızda turistlerin en çok dikkatini çeken yerlerden biri Büyük Buddha Heykeli. Adanın en yüksek noktalarından birinde yer alan 45 metrelik Buddha heykelinin bulunduğu alan size aynı zamanda adayı 360 derece seyretme fırsatı sunuyor. 

GÜNEY İTALYA SAHİLİ

Güney İtalya deniz tatili denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri de Amalfi Kıyıları'nın ev sahipliği yaptığı Positano, hem denizden, hem de karadan pitoresk bir manzaraya sahne olan Positano’nun yaz sıcağında, buz gibi bir Limoncello içmek ve begonvillerin arasından göz kırpan denizi seyretmek sizler için unutulmaz bir deneyim olabilir. Ayrıca Capri Adası, Porto Cesareo, Tropea, San Vito lo Capo'da eşsiz bir tatil yapmak ve berrak denizlere girmek istiyorsanız tam size göre!

FRANSA

Yaz tatilinizde görülmesi gereken yerlerden biri de Fransa'nın 2. büyük turizm kenti Nice'dir. Burada insanlar denizden vazgeçemiyorlar. Nice hem deniz-güneş hem de kültür anlamında sunduklarıyla ziyaretçilerini memnun ediyor.

MEKSİKA

Eğer Amerika vizeniz varsa sizi Meksika'nın kristal kadar berrak kumsallarına gönderelim. Tulum, Playa Mazunte, Oaxaca, Troncones, Guerrero, Playa del Amor, Marieta Adaları, Playa Norte, Isla Mujeres, Yucatán Yarımadası, Costa Alegre, Jalisco, Playa La Boquilla, Puerto Ángel, Oaxaca, Yelapa, Puerto Vallarta, Playa Los Cerritos, Todos Santos, Baja California, Isla Espiritu Santo, La Paz sahillerinde Meksika'nın gizemli havasını keşfedebilirsiniz.

GÜNCEL HABERLER