İzmir'de Muharrem İnce'ye protesto: Yazıklar olsun

10 Eylül 2018, Pazartesi 07:38
Son Güncelleme:
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, kentin kurtuluş törenlerine Muharrem İnce'yi davet etti. İnce İzmir yolundayken İl Başkanı ve ilçe belediye başkanlarının çoğu CHP'nin kuruluş yıldönümü için Ankara yolunu tuttu. İnce'ye kordon turunda bir İzmirlinin tepki gösterdi: "Partiyi 2 ayda böldünüz. Size yazıklar olsun!"

CHP'de lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce arasındaki koltuk kavgası, İzmir'in kurtuluşunun 96. yılı törenlerine de damga vurdu. Her yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 9 Eylül'deki kurtuluş etkinliklerine katılan CHP'li belediye başkanlarının büyük bölümü, İl Başkanı Deniz Yücel'in daveti üzerine bu yıl Ankara'da partilerinin kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmayı tercih etti.

İNCE İZMİR'DE

Yeni Asır'dan Metin Burmalı'ın haberine göreİ İnce, daha önce partide değişim istediğini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun daveti üzerine kentteki kutlama törenlerine katıldı. Kutlamalarda Kocaoğlu'nun yanı sıra Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve İzmir Milletvekili Kani Beko da yer aldı.

PARTİYİ BÖLDÜNÜZ!

Bu arada İnce, İzmir ziyaretinde şok bir tepkiyle karşılaştı. Pasaport'ta İzmir'de imza toplama sürecini yürüten partililerle çay içen İnce'ye yaklaşan bir vatandaş, "CHP'yi iki ayda böldünüz. Helal olsun, yazıklar olsun" şeklinde tepki gösterdi. İnce'nin bu tepkiye gülümseyerek cevap vermesi ise dikkat çekti.

İnce ve Kocaoğlu, sabah ilk olarak kol kola 'Zafer Yürüyüşü'ne katıldı. Daha sonra Pasaport'ta bir kafede olağanüstü kurultay için imza toplayan CHP İzmir eski Milletvekili Alaattin Yüksel, İl eski Başkanı Asuman Ali Güven ve Bornova İlçe eski Başkanı Nevzat Kavalar ile çay içip sohbet eden İnce'ye bir İzmirliden şoke eden tepki geldi. "Sizi beğeniyorum da eleştiriyorum da" diyerek seslenen öfkeli vatandaş, "CHP'yi iki ayda böldünüz. Helal olsun, yazıklar olsun" dedi.

'DEREYİ GÖRMEDEN PAÇALARI SIVAMA'

CHP İzmir'de bir törenle partinin 95. kuruluş yıldönümünü kutladı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılan törende gözler Muharrem İnce'deydi. Mart'ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan İnce, "40 senem bu partide geçti. Önümüzdeki yerel seçimlerde partimizin 1 oy fazla alması için var gücümle çalışacağım" diye konuştu. İnce, bir basın mensubunun "Yerel seçimlerden sonra tekrar kurultay talepleriniz olacak mı?" sorusuna ise "Dereyi görmeden paçaları sıvama" yanıtını verdi.

GÜNCEL HABERLER