KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? Burs başvurusu ne zaman?

12 Eylül 2018, Çarşamba 12:42
KYK yurt başvuruları 10 Eylül'de sona erdi. Bu tarihten itibaren üniversite öğrencilerinin özellikle yeni başlayanların aklındaki soru 'KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?' şeklindeydi. Öte yandan yüz binlerce öğrenci burs başvurularının ne zaman başlayacağını da araştırıyor.

KYK yurt sonuçları için gözler KYK'de... KYK'nin "Gençler Sizler için 7/24 çalışıyoruz. Gerçekleştirilen yeni düzenleme ile huzur, güven ve konforunuz için #KYKYurtları17EylüldeAçılıyor" diye tweet atması heyecanı daha da artırmış durumda... 

KYK YURT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK'nin Twitter üzerinden yurtların 17 Eylül'de açılacağı duyurusu sonuçların bu tarihte açıklanacağı algısı yarattı. Fakat açıklanan tarih ile sonuç tarihi arasında bir bağ olup olmadığı bilinmiyor. 2017 yılında yurt başvurusu 20 Ağustos'ta son bulurken sonuçlar 1 Eylül'de açıklanmıştı. Bu süreyi baz aldığımızda KYK yurt sonuçlarının 21 Eylül'de açıklanması bekleniyor. Sonuçlar Sonuçlar açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkten sorgulama yapabilirsiniz.

KYK YURT SONUÇLARI

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

KYK burs başvurularıyla ilgili henüz KYK'den resmi bir açıklama yok. Geçen yıl burs ve kredi başvuruları 16 Ekim'de başlamıştı. Bu yıl da başvuruların aynı dönemde başlaması bekleniyor. 

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan binlerce öğrenci için önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu, üniversite hayatına bu yıl başlayacak gençleri selamlayarak, "Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz, ülkemizin her şehrinde tüm hazırlıklarını yaptı ve yeni heyecanla öğrencilerimizi bekliyor. Gençlerimizin huzuru, güveni, mutluluğu bizim en büyük önceliğimiz. Çabamız ülkemizin bütün imkanları ve kaynaklarıyla onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak. Huzuru, güveni, mutluluğu esas alan Bakanlığımızın yurtları, gençlerimizin evi, yurdu, yuvası. Başımızın tacı olan gençlerimiz için her türlü fedakarlığa hazırız" dedi.

Bu bağlamda Bakanlığa bağlı yurtlarda kalacak yaklaşık 700 bin üniversiteli gence ve ailelerine önemli bir müjdeleri olduğunun altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Evet bu sene Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızda ücretlerde herhangi bir zam yapmayacağız. Oluşturulmak istenen ekonomik baskılara karşı direncimizi ve gücümüzü ortaya koymak adına yurt ücretlerine zam yapmama kararı aldık, bunu da ekonomik baskılara karşı anlamlı bir duruş olarak görüyoruz. Gençlerimize ve yurtlarımıza dair destekleri ve ücret politikasındaki bu karardaki katkıları nedeniyle Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza gençliğimiz ve Bakanlığımız adına şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.GÜNCEL HABERLER