Macera tutkunlarına 15 tatil rotası

Türkiye, eşsiz doğası ile macera sporları tutkunları için tam bir cennet. Cumartesi Postası Jürisi, tatilde adrenalin arayanlar için en iyi 15 rotayı belirledi.
11 Ağustos 2018, Cumartesi 05:00

Uçarken şehri seyret

Hazırlayan: Bekir Saçar Selçuk’ta hizmet veren bir firma, Efes’in tamamını gökyüzünden görmenizi sağlayan skydiving uçuş imkanı sunuyor. 4000 metre yükseklikten atlayıp 45 saniyelik serbest düşüşle Efes üzerinde süzülüp manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Likya Yolu’nda trekking

Fethiye’den Antalya’ya uzanan 509 kilometre uzunluğundaki Likya Yolu, dünyanın en uzun yürüyüş yollarından. Bu rotada Ölüdeniz, Kabak Koyu ve Patara dahil 18 Likya kentinden geçiyorsunuz.

Köprülü Kanyon ve Çoruh’ta rafting

Antalya Manavgat’taki Köprülü Kanyon’da ve dünyanın en hızlı akan üçüncü nehri Artvin’deki Çoruh nehrinde rafting yaparken tehlikeye meydan okuyabilirsiniz.

Kapadokya balon turu

Hava aydınlanmadan bir balona atlayıp peri bacalarının büyüsü ve güneşin selamıyla güne başlayabilirsiniz.

Babadağ’da yamaç paraşütü

Ölüdeniz üzerinde kağıttan bir uçağa benzeyen microlight ile uçabilir ya da yamaç paraşütü ile atlayabilirsiniz.

Alaçatı’da sörf

İzmir Alaçatı, dünyanın en iyi üç rüzgar sörfü parkurundan biri. Windsurf mü istersiniz kitesurf mü?

Kekova’da kano

Batık şehri, kaya mezarları, turkuaz denizi ile Kekova, kano yapmak isteyenlere muazzam manzaralar sunuyor. İkinci yüzyılda depremle su altında kalan antik şehrin üzerinde kano ya da dalış yapıp derinliklerdeki canlıları izleyebilirsiniz.

Toros ve Kaz Dağları’nda safari

Toros ve Kaz Dağları’nda yapılan cip safari turları bölgenin en popüler doğa sporlarının başında geliyor.

Suluin Gök Mağarası’na dalış

Avrupa’nın en geniş ve derin tatlı su kaynaklarından biri Suluin. 2. Dünya Savaşı’nda batırılmış savaş araçları ve falezler bölgesiyle dalgıçların gözdesi.

Bisikletle Gökova Körfezi turu

Bisikletle karadan mavi yolculuk yapmak ister misiniz? O zaman Gökova Körfezi Halikarnassos’tan başlayan rotada Karia antik kentlerini, eski yel değirmenlerini ve gizli kalmış koyları bulabilirsiniz.

Akyaka’da kiteboard

Muğla’nın Akyaka Gökova bölgesi, sahili, sığ suları ve sürekli esen rüzgârı ile dünyanın dört yanından gelen kiteboard sporcularını ağılıyor

Düden Çayı’nda jet bot macerası

Antalya yakınındaki Düden Çayı üzerinde jet botlar, saatte 80 km hızla giderken yaptıkları 360 derecelik dönüşleri ve ani manevralarıyla heyecan dolu anlar yaşatıyor.

Kaçkar Dağları’na tırman

Türkiye’nin en iyi kamplı tırmanış rotalarından biri olan Kaçkar Dağları, dağcıların ilk tercihi. Teknik tırmanış yapmak isteyenler Aladağlar’a, Geyikbayırı’na çıkabilir.

Kaş’ta balıklar gibi yüz

Batık şehri, kaya mezarları, turkuaz denizi ile Kekova, kano yapmak isteyenlere muazzam manzaralar sunuyor. İkinci yüzyılda depremle su altında kalan antik şehrin üzerinde kano ya da dalış yapıp derinliklerdeki canlıları izleyebilirsiniz.

Sapanca’da wakeboard yap

Sürat teknesiyle yönetilen board üzerinde motorun yarattığı dalgalara karşı koymak heyecan verici. Sapanca, bu heyecan için iyi yer.

GÜNCEL HABERLER