Pigment nedir ve makyajda nasıl kullanılır?

Makyajda pigment olarak adlandırılan toz ürünler en çok göz farı olarak kullanılıyor ancak bu rengarenk güzel tozları isterseniz tüm yüzünüzde kullanabilirsiniz. İşte püf noktaları...
03 Eylül 2018, Pazartesi 16:19

Oje

Ojenizi ve pigmenti bir metal çubuk yardımı ile karıştarak tırnaklarınıza sürün. Eğer pigmenti sadece tırnak uçlarınıza uygulamak istiyorsanız, ilk olarak ojenizi sürün ve kurumadan pigmenti tırnak uçlarınıza uygulayın.

Ruj

Pigmentli ışıltılı dudakları siz de gece katıldığınız partilere giderken uygulayabilirsiniz. Bunun için şeffaf dudak parlatıcınızı pigment ile karıştırın ve dudak fırçası ile dudaklarınıza sürün ya da ilk olarak dudaklarınıza parlatıcıyı sürdükten sonra parmaklarınız ile pigmenti dudaklarınıza uygulayın. 

Far bazı

Far bazı kullanılarak uygulanması hem sabitleme hem de renk verme açısından çok daha iyi sonuç almanızı sağlar. 

Maskara

Eğlenceli kirpikler için renkli ve ışıltılı pigmentleri maskara olarak kullanabilirsiniz. Bunun için kullanmak istediğiniz pigmenti temiz maskara ile karıştırın. 

Allık

Allık fırçanıza pigment sürün ve yanaklarınıza allık olarak uygulayın. Eğer sürdüğünüz miktarı kontrol etmek istiyorsanız az miktarda pigment ve nemlendiricinizi karıştırarak krem allık oluşturabilirsiniz.

Eyeliner

Temiz eyeliner fırçanızı ıslatın ve kullanmak istediğiniz renkteki pigmente sürün. Pigmentli eyeliner fırçasını mümkün olduğu kadar kirpik tiplerinize yakın bir şekilde sürerek göz kapağınıza eyeliner olarak uygulayın. Gözlerinize dramatik bir etki vermek için koyu renkte pigmenti alt kirpik çizginize uygulayabilirsiniz. 

Aydınlatıcı

Az miktarda ışıltılı pigmenti fırçaya sürün ve elmacık kemikleri, burun kemiği, dudak üstünüz ve boyun bölgenize aydınlatıcı olarak uygulayın. Bu sayede cildinize taze aydınlık bir görünüm verin. 

GÜNCEL HABERLER