Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (1 Ağustos 2018)

Haydar Dümen 1 Ağustos 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...
01 Ağustos 2018, Çarşamba 13:31

Hiç ilişkiye girmedim

21 yaşındayım hiç ilişkiye girmedim, sürekli mastürbasyon yapıyorum. Aklım beni başka şeylere yönlendiriyor. Ne olur bana yardım edin. CEVAP Değerli okurum, sakın ha, o başka şeylere asla yüz verme. Aman dikkat! 6 yıldır kendinle oynaya oynaya, dış dünyadan, kadından, kızdan uzaklaşmışsın. Yani bir boşluk doldurmak istiyorsan doğru yolu seçelim. Porno morno turşularına sarılmayalım. Önce cinsellik olmadan kızlarla merhaba düzeyinde ilgilenmeye başla. Dikkatin ve isteklerin onlara yönelsin. Hiçbir şey yapamazsan bile iştahla bakmalısın. Çünkü iştah nimetin garnitürü ve tuzu biberidir. Haydi kolay gelsin.

Sertleşmeyince kız bozuldu

22 yaşındayım. Geçen gün ilişkiye girmek istedim ama hiç inmek bilmeyen penisim sertleşmedi. Kız çok bozuldu. Ne yapacağım? CEVAP Değerli okurum, yetiştim imdadına. Penis söz dinlemez asi genç gibidir. Bazen şımarık, bazen nazlıdır. Bazısı kadının yanına gidene kadar sahibini azdırır. “Buyur içeri” deyince “Karnım tok, idare et” deyiverir. Tam kapıdan çıkarsın, bir de bakarsın baş kaldırmış. Kimi nankördür. Her türlü ihanete hazırdır. Kiminin gözü dışarıdadır. Kimi de çeşit arayan bir oburdur. Daha ne sayayım... Değerli okurum, zamanı gelince göreceksin gününü. Ayda 1 kereye bile neredeyse vereceksin ömrünü. Ona göre kullan bugününü.

Kocam sadece sarılıp uyuyor

37 yaşında kadınım, kocam 41 yaşında. 2 aydır sekse ilgisini kaybetti. Sadece sarılıp uyumak istiyor, ona yakınlaşsam da yerinden kıpırdamıyor. Ne yapayım? CEVAP Sevgili okurum, şimdilik akü bitmiş gibi. Ama biraz tıbbi, biraz bizden, biraz senden aküyü şarj edebiliriz. Önce sen biraz cilve öğren. Aromatiklerini değiştir, aklına cinselliği getirme. Sana niyetlense bile “Bugün başım ağrıyor” de. Uykuya geç ama uyuma. Eşinin yaşı cinsellik için tam zamanı. Ancak bir uzmandan yardım almak ve cinsel organın yapısındaki kan dolaşımına da bakmak şart olabilir. Tabii hormon ve kanda şeker de ölçülsün. Duruma göre ya sana ya uzmanlara iş düşsün.

Hamilelik riski var mı?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla adeti bittikten bir gün sonra ilişkiye girdik. İçine boşalmadım ama korunmadım da. Acaba hamilelik riski var mı? CEVAP Değerli okurum, kızın hamilelik riski yok yavrum. Ama gelecekte bir gün ne olduğunu anlamadan karanlık bir yola dalıvereceksiniz. O zaman göbek mi atarsınız yoksa dövünür müsünüz, bilemem. Bu size bir ders olsun.

İleride büyür mü?

18 yaşındayım. Penisim 12 santim. Yaşıtlarıma göre benimki biraz küçük. Sizce ilerleyen zamanlarda büyür mü? CEVAP Yavrum, büyüse de, büyümese de yeterlidir. Keyfine bak, kafanı takma. Uzaktan çalan davullara da kulak asma.

Yetersiz geliyor

19 yaşındayım. Penisim bana yetersiz geliyor. Kız arkadaşımla ilişkiye girmeye çekiniyorum. Bu bende güvensizlik yaratıyor. Ne olur bana yardım edin. CEVAP Değerli okurum, uzmanlık bir işin yok. Eğer kiloluysan, kasık yağı birikimin varsa, penis 1-2 santim içeride kalır. Ama 10 santimlik penis işlevini görür. Yumurtalar ve kıllanma normalse kendini normal kabul et.

Bozulduysa nerede diktirebilirim?

19 yaşında kızım. 13-14 yaşında mastürbasyon yaptım. Vajinamdan çok az kan geldi. Kızlık zarının bozulması için ne kadar kan gelmeli? Bozulduysa zarımı nerede diktiririm? CEVAP Sevgili okurum, mastürbasyon yaparken vajinaya bir şey sokmadıysan zar duruyordur, dert etme. Yüzeysel mastürbasyona devam edebilirsin. Zamanı gelince de göğsünü gere gere evlen. O kanın kaynağının nereden geldiği şimdilik belli olmaz. Bana zarla ilgili değil gibi geldi.

İlk gün gibi korkuyorum

20 yaşındayım, evliyim. Eşimle hamileyken 2 kez beraber oldum, zevk alamadım. Doğumun üzerinden 2 ay geçti ama yine zevk almıyorum. İlk gün gibi korkuyorum. Hiç orgazm olmadım. Ne yapmalıyım? CEVAP Sevgili okurum, sabırlı ol ve beklemede kal. Çocuk da büyüsün. 1 yaşından sonra mailini bekliyorum. Orgazmı da zamana bırak, kendini yargılamadan adımlarını at.

İlişkiye giremiyoruz

21 yaşındayım, 2 yıllık evliyim. Eşimle ilişkiye girmeye çalışıyoruz ama vajinası çok küçük, penisim girmiyor. Ne önerirsiniz? CEVAP Değerli okurum, tedavi olmanızı öneririm. Yüzde 100 başarılı bir tedavi.

Kızlığım bozuldu mu?

Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşarkan vajinama penisinin başı girdi. 4-5 damla kan geldi. Adet görmem gerekiyordu. Acaba onun mu kanı mıydı? Ertesi gün de koyu renkli akıntı vardı. Acaba kızlığım bozuldu mu? CEVAP Sevgili okurum, kızlığın bozuldu yavrum, ihtimali yüzde 90. İkinci gün gelen kan adet kanıydı. Onun ihtimali de yüzde 90.

İdeal rakam kaçtır?

Sporcuyum ve 18 yaşındayım. Az mastürbasyon yapmaya çalışıyorum ama bazen 4-5 ‘i buluyor. İdeal rakam kaçtır? CEVAP Değerli okurum, azı 4-5’se, çoğu neydi? Keşke onu da yazsaydın. İdeali gün aşırıdır.

Utanıyorum

30 yaşındayım. Çok sevgilim oldu ama hiçbiriyle ilişkiye girmedim. Çünkü çok utanıyorum. Yaşım geçtikçe bu korku daha da büyüyor. Ne olur yardım edin. CEVAP Değerli okurum, biraz geç kaldın. Ergenlikten bu yana 15 yıl içinde büyük ölçüde mastürbasyona alıştın. Kendi tutukluğunu aşmak gerekiyor. Karşı cinsle ilişkilerinde cinsel ön yargıları başından atar, doğal olmayı öğrenirsen hem onlara alışacaksın hem de günün birinde uygun biriyle arkadaş olacaksın. Bu düzeni uzatma. Harekete geç. Sonra zorluk çekersin.

İlişkiye gireceğim ama...

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye gireceğim. Penisim 15 santim. İlişkiye girmekten utanıyorum, boyu yeterli mi? CEVAP Değerli okurum, yeterlinin üzerinde, dünya standartlarından belgesini bile alabilirsin. Yaradan, normal damgası vurmuş, seni bir civan, mert gibi hayata salmış. Gerisini sen niye düşüneceksin ki? Hayat senin, gelecek senin. Ama unutma akıl ve vicdan da senin.

Neden benim başıma geliyor?

19 yaşındayım. Br hayat kadınıyla birlikte olacaktık. Bütün arkadaşlarım yaptı ama ben heyecandan ereksiyon olamadım. Bu hep benim başıma geliyor. Ne yapayım? CEVAP Değerli okurum, heyecanlı, biraz da seçici bir kimliğin olduğunu sanıyorum. Sorun yok. Olayları büyütme, kendine de toz kondurma. Zamanla alışacaksın.

GÜNCEL HABERLER