Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (31 Ağustos 2018)

31 Ağustos 2018, Cuma 14:47

BÖYLE SORU YOK!

Haydar Dümen 31 Ağustos 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

Benimki naz yapıyor

18 yaşındayım. 75 kiloyum ve boyum 1.80. Benimki 15 santim, hep naz yapıyor. Uyandırıyoruz ama hemen uyuyor. Acaba sorun nedir?  CEVAP  Boy pos, iyi ama kilo biraz fos. Önünü kesmezsen senin ufaklık partnerinin kundağında uykuya dalacak. Yanında davul çalsan da uyanmayacak. Bak ne diyor: “Ben iyiyim, sen kendine bak, beni rahat bırak...” Nazına gelince; aslında sen tuzu kuru, aile şımarığı bir yuvadan geliyorsun. Bu nedenle de seçmeli ders istiyorsun. Partnerin tarih olmak üzere. Organın ise beden eğitimine özene. Eee, bir bahane olacak, ruhun da kendine bir sığınak bulacak. Kızımız da ilk hayat dersini senden alacak. Senin organ da yenisi bulunca zil takıp oynayacak.

Karıma çok üzülüyorum

1 yıldır evliyiz. 2 günde bir ilişkiye giriyoruz. Bazen 1 dakika olmadan boşalıyorum. İkincisi 10 dakika sürüyor. Eşim sorun yapmıyor ama içim el vermiyor. Yardım edin. RUMUZ BOYNU BÜKÜK  CEVAP  İleride boynu bükük kalmayacak okurum. Bu konuda yeterli deneyim ve bilgisi olmayanlarda sayılar kalite kontrol raporu gibi yorumlandığından alan da veren de memnun kalmıyor. Çünkü olayı sayılara indirgersek erkekler robota dönüşür. Bu da trajikomik durumlar yaşatır. Düzeniniz yerinde. İkincisi 10 dakika sürüyorsa birincisini 20 dakikaya çıkarmak uzmanların elinde. İlişkinin tek başına seks olmadığını anladığınız günler de gelecek. Peşinatı şimdiden ödemeyin, size de kalsın.

Erken boşalıyorum

29 yaşındayım. 4 aylık evliyim. Evlendikten sonra bende sertleşme ve erken boşalma problemi ortaya çıktı. Daha önce yoktu. İlk boşalmadan sonra ikinci kere sertleşmesi geç oluyor. Problem nedir, ne yapmalıyım?  CEVAP  Değerli okurum, problem eşine, partnerine alışma sürecin. Heyecanlarını yatıştırman ve bir süre eczanelerdeki bilinen ilaçlardan alman iyi olur. 6 ay sonra erken boşalman sürüyorsa bunun tedavi yoluna bak. 

Hislerim azalıyor

20 yaşındayım. 1.5 ay önce ilk cinsel deneyimimi yaşadım ama başarısız oldum. Penisimde sertleşme olmadan boşaldım. Bir daha denemek istiyorum ama korkuyorum. Bir de kadınlara karşı cinsel duygularım azalmaya başladı. Ne yapmam gerekiyor? CEVAP  Değerli okurum, ilk deneme yaptığın ortam iyi değildi ve sen büyük heyecan dalgası altındaydın. Sonuç böyle olur. Böyle olması da doğaldır. Aynı koşullarda yine denesen yine başarısız olacaksın. Çünkü cinsellik deneme ya da sınava gelmez. Onu kıran, bozan her türlü olumsuzluk, leke bu sonuçlar yaratır. Sakın kendine olumsuzluk telkin etme. Uygun bir ortamda ve uygun zamanda her şey yoluna girecek. 

Kızlık zarı bozuk mu?

19 yaşındayım. Sevdiğim kızın geçmişiyle ilgili bazı şeyler duydum. Kızlık zarının bozuk olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bunu ilişkiye girmeden öğrenmenin bir yolu var mı?  CEVAP  Değerli okurum, el alemin kızından sana ne? Günün birinde biriyle evleneceğin zaman bu konuları enine boyuna düşünürsün, sadece kızlık zarına takılıp kalmazsın. Görgüsünü, kültürüne, huyuna, zekasına, güzelliğine ve uyumlu olup olmamasına bakarsın. Bir toplama ya da çıkarma yaparsın. Bu duruma göre de kararını verirsin. 

Penisimde kaşıntı var

22 yaşındayım, cinsel hayatım yoğun. 2.5 haftadır cinsel organımda kaşıntı var, yara olmaya başladı. Gördükçe moralim bozuluyor. Ne yapmalıyım?  CEVAP  Değerli okurum, hemen bir cilt hastalıkları uzmanına gidersin. Derdini yanarsın, ondan önerilerini ve reçeteni alırsın. Önce penisinin kaşıntıları geçer, sonra beynini dinlendirirsin. O arada da cinsel ilişkileri ikinci plana atarsın. Bir yıl içinde kendine gelir, “Ne yapacağım?” diye bir soru sorarsın. Gerçek o sorunun altında yatıyor. 

Bozulma ihtimali var mı?

Erkek arkadaşımla yüzeysel bir şeyler yaşadık. Üzerimde iç çamaşırım varken cinsel organıma dokundu. İlk başta bir şey yoktu ama sonradan kan gelmeye başladı. Kızlık zarının bozulma ihtimali var mı?  CEVAP  Sevgili kızım, her yerde, her zaman ihtimaller vardır. İhtimallerin oranı konuşulur. Burada ben sadece orandan söz edebilirim. Bu oran yüzde 20’den fazladır. Rahat etmek için bir kadın doğum uzmanından kesin sonucu almanı öneririm.

Kız bayılırsa ne yaparım?

20 yaşındayım. Sevgilimle sevişirken kız arkadaşım bayılırsa bir şey olur mu?  CEVAP  Değerli okurum, seve seve ayıltırsın, ne güzel bir şey. Hiç korkma, üstelik duygularında öyle bir iz bırakırsın ki seni görünce de bayılmaya başlar. 

O haplar bile fayda etmedi

55 yaşındayım. 13 yıldır şeker hastasıyım. 6 aydır ilişkiye giremiyorum. Çünkü penisimde sertleşme olmuyor. Viagra kullandım ama olmadı. Ne önerirsiniz? CEVAP  Değerli okurum, renkli penil doppleri yaptır. Bir ürolog bu konuda sana yardımcı olacak. Ya da ultrason tetkiti yapan bir laboratuvara gidebilirsin. Büyük olasılıkla gelen kanı tutmayan sifonda kaçak vardır. Buna venöz kaçak derler. Eğer durum öyleyse hiçbir ilacın faydası yok. Tedavisi özel bir operasyon. 

Acıdan devam edemedim

26 yaşında kadınım. 2019 Mart’ta evleneceğim. Nişanlımla birlikte olmak istedik ama canım çok acıdığı için devam edemedim. Bu durum beni endişelendiriyor. Evlendiğim zaman da acı hissedecek miyim?  CEVAP  Değerli okurum, acılar hangi koşulda olursa olsun, yüzde 100 halledilecek. Ama ilk birleşmeler her zaman sorunlu olur. Cinsellikte bir alışkanlık dönemini göze almanız gerekir. Erkeğin de ona göre davranması şart. Beyefendi yumuşaklığında erkekliğini korusun. Tabii çok da sana uymasın. Orta yol sizi düzlüğe çıkaracak, merak etmeyin. 

Penisimin boyu yeterli mi?

Cinsel organımın boyu 11 santim. Daha önce ilişkiye girdim. 1 ay sonra evleneceğim. Eşimi mutlu edebilir miyim? Bir de erken boşalma sorunum var.  CEVAP  Değerli okurum, cinsel organının boyu eşini mutlu eder. Erken boşalman da evlendikten sonra çözülür. Tıpış tıpış nikah masasına. Evlilik cüzdanı aldıktan 2 ay sonra erken boşalma konusundaki mailini bekliyorum.  

GÜNCEL HABERLER