Tiplerine göre şehir erkekleri

18 Ağustos 2018, Cumartesi 05:00

Tiplerine göre şehir erkekleri

Yarı ünlü Cihangir erkeklerinden, spor salonundan dışarı adım atmayanlara... İşte tiplerine göre şehir erkekleri... Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı

Tiplerine göre şehir erkekleri

2- ENTELEKTÜEL TAKLİDİ ERKEKLER Yaşları genç olmasına karşın kendilerini büyük göstermek için uğraşan tiplerdir. Çeşitli renklerdeki pahalı gözlükleriyle kendilerine entelektüel havası vermeye çalışırlar. Bebek, Cihangir ve Nişantaşı’ndaki kafelerde sıkça görülürler. Ukalalıkta üstlerine yoktur.

Tiplerine göre şehir erkekleri

3- YAŞLANMAYI REDDEDEN ERKEKLER Evlidir ya da en azından başından bir evlilik geçmiştir. Gençlerin takıldığı yerlere gitmeye, onlar gibi giyinmeye bayılırlar. Son moda ve marka jean’lerle dolaşırlar. Akmerkez, Kanyon, İstinye Park gibi sosyetik alışveriş merkezlerinin kafelerinde sıkça görünürler.

Tiplerine göre şehir erkekleri

4- ‘TİKİ’ YA DA ‘CONCON’ ERKEKLER Üzerlerindeki her kıyafette marka devasa boyuttadır. 100 metre öteden hangi markayı giydikleri görünsün isterler. Marka sohbetinden hoşlanan kızları tercih ederler. Elektronik müzik çalan kulüplerde boy gösterirler.

Tiplerine göre şehir erkekleri

5- YARI ÜNLÜ CİHANGİR ERKEKLERİ Bir dizide, reklamda, klipte küçük rol almış ve bir adım ötesine geçememiş, albüm yapmış ama patlamamış erkeklerdir. Biriyle ilk tanıştıklarında sadece adlarını söylemenin yeterli olduğunu düşünürler. Tabii ki pek kimse tanımaz ama tanınırmış gibi yaparlar. Toplu olarak bulundukları yer Cihangir’dir.

Tiplerine göre şehir erkekleri

6- TEOMAN-BUKOWSKI KARIŞIMI ERKEKLER Hayatın anlamını çözmüş gibi ortalarda dolaşan erkeklerdir. Yeni tanıştıkları kişiyi hemen küçümsemeye başlarlar. Sorsanız bir tek Bukowski kitabı okumamıştır ama ona göre kadınların sırrını çözmüştür. Yaşamları seks üzerine kuruludur. Cihangir’de, Beyoğlu’nda ve Karaköy- Tophane hattındaki kafelerde bulunurlar.

Tiplerine göre şehir erkekleri

7- YAZAR-ÇİZER TAKIMINDAKİ ERKEKLER Egosu yüksek erkek tipidir. Yazdıklarıyla ülkeyi yerinden oynatma iddiasındadırlar. Sarhoş olduklarında çekilmezler. Çekilmez oldukları gibi sarhoş olduklarında çevredeki her dişiye sarkarlar. Cihangir ve Asmalımescit mekanlarıdır.

Tiplerine göre şehir erkekleri

8- SPOR SALONU ERKEKLERİ Bunların bir kısmı spor salonlarını ‘av sahası’ olarak değerlendirir. Salona gelen kadınları tavlamak için uğraşıp dururlar. Bir kısmı da gittiği pahalı spor salonuyla övünür. Tek eşlilik bu cinse göre değildir. Yıllık aidatı 5 bin doların üzerinde olan spor salonları mekanlarıdır.

Tiplerine göre şehir erkekleri

9- AVUKAT, DOKTOR GİBİ KARİYER ERKEKLERİ Hayatlarını okumaya adadıkları için bunun takdir görmesini beklerler. Özellikle doktorlar ‘Tanrı kompleksi’ içindedir. Çok çabuk samimi olup ‘siz’ aşamasından çok çabuk ‘sen’ aşamasına geçerler. Herkesi küçümserler. Çapkındırlar, bunu bazen alenen, bazen gizlice yaparlar.

Tiplerine göre şehir erkekleri

10- MODERN, KÜLTÜRLÜ, CAZİP ERKEKLER “Böyle erkek var mı?” diyeceksiniz ama evet, var. Ne istediğini bilen, kişiliği oturmuş, dünyayla ilgili, okuyan, araştıran, giyimine özen gösteren, nazik erkeklerdir. Şehrin entelektüel kafelerinde, Boğaz’a nazır restoranlarda görülürler ama yanlarında hep bir kadın vardır. Çünkü hepsi çoktan kapılmıştır.

GÜNCEL HABERLER