Zayıflamak için acelesi olanlar onun peşinde

27 Nisan 2018, Cuma 21:09
Ünlülerin yaşam koçu Meltem Şarkışlalı ile bahar aylarında kilo verme yöntemlerini, ahtapot zayıflama ve 4 günde 3 kilo verdirten detoks programını konuştuk
Yağmur Kalyoncu: Size neden kilo avcısı diyorlar?
Meltem Şarkışlalı :
Çünkü gram gram verdikleri kiloları, yağları ve ödemi hesaplıyoruz. Danışanlarla neredeyse 24 saat geçiriyoruz. Her saat ruhsal durumlarına göre hissettikleri duygusal açlığı kontrol ediyoruz.

Yağmur Kalyoncu: Yani insanları motive mi ediyorsunuz?
Meltem Şarkışlalı :
Evet. Kilo yalnız başına verilemez. Onları başaracaklarına inandırmak ve her gün kilo kaybettiklerini gördükçe mutlu olduklarını görmek ve bunu paylaşmak çok güzel.

Yağmur Kalyoncu: Yani hiç kilo veremeyenler bile sizinle kilo veriyor mu?
Meltem Şarkışlalı :
Kaç yaşında olduğunuzun, hangi hastalıkları geçirdiğinizin bir önemi yok yeter ki isteyin. Verebildiğinizi göreceksiniz.

Yağmur Kalyoncu: Neden herkes sizinle zayıflamak istiyor?
Meltem Şarkışlalı :
Çünkü başarısızlığa tahammülüm yok. Kaç yaşında olursanız olun, nasıl travmalar atlatmış olursanız olun yine de hayalinizdeki bedene yaklaşmanızı sağlıyorum.Yağmur Kalyoncu: Bunu nasıl yapıyorsunuz, insanlara nasıl kilo verdiriyorsunuz?
Meltem Şarkışlalı :
Biz buna kilo vermek demeyelim zayıflamak ve hafiflemek diyelim. Tabi ki bunun için elimizde silahlarımız var. Örneğin ahtapot yöntemi uyguladığımız kişiler 1 kilo verseler bile 3 kilo vermiş efekti oluyor. Yani daralma incelme ve sıkılaşma aynı anda gerçekleşir.

Yağmur Kalyoncu: Ahtapot zayıflamayı duymuştum. Bunu Türkiye de sadece siz mi uyguluyorsunuz?
Meltem Şarkışlalı :
Bunu sadece biz uyguluyoruz. En güzel tarafı tek seansta bile etkisinin görülmesi. 

Yağmur Kalyoncu: Zayıflamak için elinizde sihirli bir değnek var mı?
Meltem Şarkışlalı :
Elimizdeki sihirli değnek sizsiniz. Aslında zayıflamaya birlikte karar veriyoruz. Siz karar verdiğiniz andan itibaren vücudunuzdaki yağlar ve ödem kendinizi bırakmaya başlar. 

Yağmur Kalyoncu: Herkesin kilo vermede acelesi var siz kısa sürede verdiriyorsunuz.
Meltem Şarkışlalı :
Evet. Çünkü kimsenin aylarca harcayacak zamanı yok. Maalesef yaz geldi. Panikledikçe daha fazla kilo aldıklarını gözlemliyorum. 

Yağmur Kalyoncu: Peki ne yapıyorsunuz bu konuda?
Meltem Şarkışlalı :
Ruhsal ve bedensel çalışıyorum. Aslında vücuda şoklama yapıyoruz. Şoklama sonrası vücut ne olduğunu anlamadan yağları atma eylemine giriyor. Ameliyat ve acısız yan etki olmadan yağlardan kurtulmak inanılmaz hoşlarına gidiyor. 

Yağmur Kalyoncu: 4 günde 3 kilo verebiliyorlar mı?
Meltem Şarkışlalı :
Evet kolaylıkla verebilirler. 70 yaşında bir kişiye bile kolaylıkla verdirebiliriz. Çünkü bilinen ve uygulanan diyet yöntemleri artık rafa kaldırılıyor. Aç kalarak değil vücudu şaşırtarak zayıflatıyoruz. Yağmur Kalyoncu: Beraber çalıştığınız ünlüler var mı?
Meltem Şarkışlalı :
Pek çok ünlü ile özel olarak çalışıyorum. Çünkü onların hep acelesi var.

Yağmur Kalyoncu: Danışanlarla nasıl ilgileniyorsunuz?
Meltem Şarkışlalı :
28 gün boyunca uyku saatlerine kadar düzenliyorum. Her türlü açlık atakları ve tatlı krizlerini atlatmanın yollarını biliyoruz. 3 gün sonra vücut alıştığında artık tatlı istemez hale geliyor. Bunun için kürler uyguluyorum. Onlara vücutlarını indikleri kiloya alıştırmak çok önemli. Sonrasında kriz yaşadıklarında, çok yiyecek tükettiklerinde nasıl kilo almayacaklarını öğretiyorum. Ekibimde bu işi keyifle yapan diyetisyenlerim, estetisyenlerim bulunmakta. Bizden kilo vermeden kurtulmak zor. 

Yağmur Kalyoncu: Önerileriniz var mı?
Meltem Şarkışlalı :
Tatlıları değil kendiniz düşünün. Odaklandığınız şey gerçeğiniz olur. Kendinize tıpkı çocuğunuza davranır gibi davranırsanız o zaman zararlı ve kapalı gıdaları tüketmediğinizi göreceksiniz. Asitli ve laktozlu yiyecekleri hayatınızdan çıkarın. Akşam 19.00 dan sonra çatal ve kaşıkla olan işiniz bitmiş olsun. Vücudunu hareket ettirirsen zihnini durdurabilirsin. 

Yağmur Kalyoncu: Bizimle özel bir detoks programı paylaşabilir misiniz?
Meltem Şarkışlalı :
Tabi ki sizinle 2 günde yağ kaybı sağlayabilecekleri bir detoks programı paylaşabilirim.

KAHVALTI:
2 tane haşlanmış yumurta
2 tane tam ceviz

ARA:
Filtre kahve

ÖĞLE:
Doyana kadar kabak çorbası
4 yk yoğurt

ARA:
5 adet çiğ badem

AKŞAM:
Doyana kadar kabak çorbası
4 yk yoğurt

 

GÜNCEL HABERLER