Anaokulundan ebeveynlere: Gidin çocuk yapın

Anaokulundan ebeveynlere: Gidin çocuk yapın

Danimarka'da bir grup anaokulu çalışanı, ebeveynlere reddedilmesi zor bir teklifte bulundu. Çalışanlar, "Biz çocuklarınıza bakalım, siz de gidin çocuk yapın" dedi

14 Eylül 2012, Cuma 11:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

North Fyn kentindeki Çekirge Anaokulu'ndan Dorte Nyman, çocuklara Perşembe akşamları iki saatliğine bedava bakabileceklerini söyledi.

Bölgede bebek sayısının giderek azaldığına dikkat çeken Nyman, daha fazla sayıda çocuk dünya getirilmezse anaokullarının kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını belirtti.

BBC'ye konuşan Nyman "42 öğrencimiz var, 20'si bu akşam kalıyor" dedi.

Ama bazı ebeveynler kendilerine verilen ek zamanı çocuk yapmak için kullanmayacaklarını şimdiden söylemiş.

Dorte Nyman, "Pek çoğu bize 'Çocukları partiye getiririz ama bizden daha fazla çocuk beklemeyin' dedi" şeklinde konuştu.

Nyman, bu akşam çocuklara yemek verip müzik çalacaklarını, partinin sebebini soran olursa da, "Anne ve babalarınız evde konuşabilsin diye buradasınız" diyeceklerini söyledi.

Bölgede altı anaokulu daha aynı hizmeti sunuyor ama haftada sadece bir gece. Nyman ise, eğer başarılı olurlarsa devam etmeye hazır olduklarını, azalan nüfusa dikkat çekmek istediklerini söyledi.

BBC'nin Kopenhag'daki muhabiri Malcolm Brabant, doğum oranı sıralamasında Danimarka'nın 221 ülke arasında 185. olduğunu hatırlattı.

BBC Türkçe

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Angelina Jolie sonunda sattı: Churchill tablosuna rekor fiyat