Anayasa paketi elden gidecek

AK Parti, anayasa değişiklik paketini dün görücüye çıkartamadı

20 Mart 2010, Cumartesi 05:00
A A
Anayasa paketi elden gidecek

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın dün sabah AK Parti il başkanları toplantısında paketin, akşam saatlerinde muhalefete ve Sivil Toplum Kuruluşları’na gönderileceğini söylemesine rağmen gün içinde yöntem değişikliğine gidildi.

AK Parti kurye ile gönderme düşüncesinden vazgeçerek Anayasa değişikliği paketini muhalefete elden vermeyi kararlaştırdı.

MUHALEFETLE GÖRÜŞME

Paketin içeriğinin dün de kamuoyuna resmen açıklanmaması, “Muhalefetin desteğini almaya dönük” bazı değişiklik çalışmalarının sürdüğü şeklinde yorumlandı. AK Parti’nun hukukçuları pazartesi günü paketle ilgili görüşmek için TBMM’de grubu bulunan muhalefet partilerinden randevu aldı.

AK Parti pazartesi günü ilk olarak saat 10.00’da CHP grubunu ziyaret edecek. MHP’nin de saat 13.30’a AK Parti’ye randevu verdiği bildirildi. BDP ise AK Parti’ye saat 12.00 için randevu verdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.