Android 5.0 göz kırptı!

Android 4.3 yeni tanıtıldı ama bu küçük detay, Android 5.0'ın habercisi olabilir!

08 Ağustos 2013, Perşembe 13:30
A A
Android 5.0 göz kırptı!

Android 4.3 ile çoğumuz henüz tanışma fırsatı bulamadık. Android 4.3 çıktığından bu yana isminden pek söz edilmeyen "Key Lime Pie"dan ise yeni, küçük bir işaret var. İşarete göre bir sonraki Android sürümü 5.0, yakın zamanda kullanıma hazır olabilir.

Yeni bilgi, Google Chrome'un arkasındaki açık kaynak kodlu proje Chromium'un bug-tracker'ında bir kullanıcının fark ettiği detaya dayanıyor. Bug-tracker'ı karıştıran kullanıcı, Nexus 7 ve Nexus 4 gibi cihazların KRS36B Android yapısıyla çalıştığını görmüş.

"KRS36B" önemli bir ibare, çünkü başındaki "K", bir sonraki Android'in kod adı olan "Key Lime Pie"a işaret ediyor olabilir. Örneğin Jelly Bean yapıları, J harfiyle başlıyordu (JWR66V gibi).

Tek bir harfe bakarak Key Lime Pie'ın bize doğru geldiğini kesin bir dille söylemek doğru olmayabilir. Ancak Key Lime Pie'ın bir "K yayını" olacağına dair bilgiler daha önce ortaya çıkmıştı. Kim bilir, belki de önümüzdeki 1-2 ay içinde yeni bir Android sürümüyle tanışacağız.

Resimlerle: Android 4.3'ten ekran görüntüleri!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.