Android cephesinde hareketli günler

Google’ın aylık yayınladığı Android güvenlik yama paketi, bazı Pixel ve Nexus’lar için yayınlanmaya başladı. Ancak henüz almayanlar için de bir çözüm var

09 Ağustos 2018, Perşembe 00:12
A A

Android 9.0 Pie‘nin uzun süre gündemimizi meşgul edeceği şu günlerde Google, yeniliklerde sınır tanımıyor. Düzenli olarak yayınlanmasına alıştığımız aylık güvenlik yaması, ağustos versiyonuyla tekrar karşımızda.

Halihazırda kimi Pixel ve Nexus’lar güncellemeyi aldı. Ancak dağıtım sırası nedeniyle henüz tanışamayanlar da var.

32 SORUN ÇÖZÜLDÜ

Google Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Nexus 6P ve 5X için hazırlanan paket, 32 sorunun çözüldüğünü vaat ediyor. Bunlar arasında kritik düzeltmeler de mevcut.

Öte yandan yeni paket OTA yoluyla elinize ulaşmadıysa farklı yollara başvurma şansınız var. Zira bazı forum sitelerinde bu paket yayınlanıyor ve resmi olmayan yollardan indirilebiliyor.

Ancak acele etmeniz de gerekmiyor. Yamanın çok kısa süre içerisinde belirtilen cihazların tümüne gelmesi oldukça muhtemel.

Google Pixel 3’ün tanıtım tarihi belli oldu


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.