Android N sürümünün “Ayarlar” menüsü görüldü!

Sıradaki Android sürümü olan Android N'in Ayarlar menüsüne dair bir ekran görüntüsü ortaya çıktı

05 Mart 2016, Cumartesi 22:13
A A
Android N sürümünün “Ayarlar” menüsü görüldü!

Android N Ayarlar menüsü nasıl olacak?

Geçtiğimiz günlerde Android N sürümünün yeni bildirim ekranı ortaya çıkmış ve basında kendine yer bulmuştu. Bu sefer ise Android Police isimli haber kaynağı tarafından yeni bir ekran görüntüsü paylaşıldı. Bu ekran görüntüsünde “hamburger menü” olarak adlandırılan yeni katlanabilir menüden ilk detaylar görülüyor.

Aşağıdaki ekran alıntısından da görebileceğiniz üzere ekranın üst kısmında “Do not disturb is on” yazan bir bölüm yer alıyor. Bazı kontroller artık o şekilde bir bar üzerinden yapılabilecek. Menü ayarlarını değiştirmek için üzerine dokunduğunuzda oradan tıpkı bildirim penceresi gibi bir bölüm açılacak. Bu yeni menü türü “hamburger menü” olarak adlandırılıyor.

Bu özellik en son değiştirilen ayarın bir geri önizlemesi şeklinde de çalışabilir. iOS 9 güncellemesinde de gördüğümüz bu özellik, bir önceki ekrana kolay dönülmesine yardımcı oluyor. Böylelikle sistem ayarlarını düzenlerken sürekli aynı ekranlar arasında geçiş yapmak yerine, bir önceki menüyü hızlıca tekrar görüntülemek mümkün olacak.

Android N sürümü 7.0 numaralandırmasıyla Mayıs veya Haziran aylarında Google I/O 2016 etkinliğinde resmiyet kazanacaktır.

android-n-ayarlar-menusu

 

Christian Bale’den Olay Açıklamalar!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.