Android P nedir? Android P ne zaman çıkacak? Özellikleri ne?

Android P nedir? Android P ne zaman çıkacak? Özellikleri ne?

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemini bir sonraki ana sürümü Android P dün akşam geliştirici sürümüyle görücüye çıktı! Şimdi herkes Android P nedir? Android P ne zaman çıkacak? Özellikleri ne? sorularının cevabını arıyor. Detaylar haberimizde...

09 Mart 2018, Cuma 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Android P nedir? Android işletim sisteminin bir sonraki ana sürümü olan Android P ne zaman çıkacak? Android P'nin özellikleri ne? Bu yeni işletim sistemi son kullanıcıya ne zaman ulaşacak? gibi sorular kullanıcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor. Android P, Google'ın resmi geliştirici sayfasına göre yılın üçüncü çeyreğinde çıkacak. Yani temmuz, ağustos ya da eylül ayı gibi telefon üreticilerine gitmeye hazır hale gelecek sürüm, son kullanıcıya hemen ulaşmayacak. Sadece Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL sahipleri Android P'nn son sürümüne geçiş yapabilecek. Yeni sürümün kullanıcıya ulaşması ise birkaç ayı bulacak.


ANDROİD P'NİN ÖZELLİKLERİ


Android P çentik desteğiyle geliyor. Bildirim merkezi Android P ile görüşmeleri ve fotoğrafları gösterebiliyor. WiFi tabanlı kapalı mekan navigasyon sistemi RTT konusunda da bir takım geliştirmeler olacak. Android P'nin bir diğer özelliği de uygulamaların arka planda mikrofon, kamera ve sensörlere erişim sağlayamayacak olması.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı