Android sizi sızdırıyor mu?

Android sizi sızdırıyor mu?

Android'li cihazınız, arka planda hangi bağlantıları kuruyor? Öğrenmenin yolu bu uygulamadan geçiyor

12 Mayıs 2014, Pazartesi 16:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Android'li telefonunuzun arka planda, internet üzerinden nerelere bağlandığını hiç merak ettiniz mi? Cihazınızın yabancı sunuculara söyledikleri sizi şaşırtabilir ve hatta şoka uğratabilir.

Bu yazımızda size tanıtmak istediğimiz viaProtect, Android'inizin nereye bağlandığını size göstererek endişelerinizi azaltmayı amaçlıyor. Uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza çıkan Risk Report, cihazınızın genel olarak hangi risk seviyesinde bulunduğunu söylüyor. Learn More'a dokunduğunuzda, hangi faktörlerin riske yol açtığını detaylı olarak görebiliyorsunuz.

Organization düğmesine dokunduğunuzda ise Android'li cihazınızın en çok bağlandığı 10 kurumu listeliyorsunuz. Bunun yanında viaProtect web sitesinden hangi uygulamaların ne yaptığını ayrı ayrı görüntülemeniz, çok spesifik bilgiler elde etmeniz de mümkün.

Uygulama, cebinizin kurduğu bağlantıları ülkelere göre de listeleyebiliyor. Ancak bunu yaparken örneğin Google'ın ABD'nin yanında, örneğin Çin'in kapsamına girebildiğini söyleyelim. Çin'de olması gereken bu IP'ler, aslında Google tarafından Kaliforniya'da işletilen sunucular. Yani uygulamanın bu alanda bazı geliştirmeler yapması gerekli görünüyor.

Google Play bağlantısı: viaProtect

Resimlerle: Galaxy S5'in en güçlü 15 rakibi!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar