Android Uygulama Sahtekârlığı Nasıl Son Bulur?

Yeni ortaya çıkan bilgiler, Android’de başına buyruk davranan uygulamaların sonunu getirebilir.

11 Mayıs 2015, Pazartesi 12:36
A A
Android Uygulama Sahtekârlığı Nasıl Son Bulur?

Yeni raporlara göre Google, mobil kullanıcılarına hangi uygulamaların hangi bilgilere erişebileceğini yönetmeleri için daha çok işlev sunacak.

Financial Review’un isminin açıklanmasını istemediği kaynaklarına göre Google, uygulamaların nelere erişebileceği konusunda kullanıcılara daha fazla kontrol sunmaya, başka bir deyişle daha fazla seçim hakkı vermeye hazırlanmakta.

Erişimin açılıp kapatılabileceği şeyler arasında fotoğraflar, kişiler ve konumun olabileceği düşünülmekte. Bu yenilikle ilgili bir duyurunun Google’ın bu ay San Francisco’da düzenleyeceği geliştirici konferansında yapılması beklenmekte. Google, bu değişiklikle mobil hizmetlerinin çekiciliğini arttırmak istiyor.

Gartner’a göre Android’in 2014’teki pazar payı yüzde 81, iOS’un pazar payı ise yüzde 15’ti. Ancak dünyanın belirli bölgelerinde Android’in üzerinde bir baskı kurulmuş durumda.

Kantar Worldpanel ComTech’e göre Google’ın mobil platformu, Avrupa’nın en büyük beş ülkesinde ilk çeyrekte, önceki yıla göre yüzde 72’den yüzde 69’a gerilemiş durumda.

Kantar’ın bilgilerine göre iOS, aynı dönemde pazar payını yüzde 18,6’dan yüzde 20,3’e yükseltmiş bulunuyor. İlerleyen zamanlarda yeni gelişmeler yaşanabilir.

 

Uber Nokia HERE İçin 3 Milyar Doları Gözden Çıkardı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.