Andy Serkis, Gollum karakteri için uyguladığı oyunculuk metotlarını anlattı

Dünya çapında büyük bir hayran kitlesi bulunan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) üçlemesinde Gollum karakterini canlandıran aktör Andy Serkis, ilginç karaktere hayat verebilmek için hangi oyunculuk metotlarını kullandığını açıkladı. Serkis, role girebilmek için sette sürekli dört ayak üzerinde yürüdüğünü söyledi.

10 Mart 2021, Çarşamba 11:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"SAATLERCE 4 AYAK ÜZERİNDE YÜRÜRDÜM"

"SAATLERCE 4 AYAK ÜZERİNDE YÜRÜRDÜM"

Yüzüklerin Efendisi'nin (The Lord of the Rings) Gollum'u Andy Serkis sette hem herkesin içinde hem de yalnızken saatlerce 4 ayak üstünde yürüdüğünü açıkladı.

NTV'nin haberine göre Serkis, "Yüzüklerin Efendisi'nin çekimleri sırasında sette 4 ayak üstünde yürürdüm. Buna hazırlanmak için çok zaman harcadım. Saatlerce 4 ayak üstünde yürüyüşe çıkardım. Ara sıra diğer insanlarla karşılaştığımda yerde bir şey arıyormuş numarası yapmak zorunda kalırdım. Bunun bir tür metot olduğu söylenebilir" dedi.

"BU ROL BENİMLE YAŞIYOR"

"BU ROL BENİMLE YAŞIYOR"

Serkis, üçleme başladığında 37 yaşında olduğunu ve serinin kendisine dünya çapında tanınırlık kazandırdığı sırada 40 yaşında olmasının rahatlatıcı olduğunu belirtti.

İngiliz oyuncu "Daha genç olsaydım Yüzüklerin Efendisi'nin kıvılcım saçtığı türden bir şöhrete sahip olabileceğimi sanmıyorum. Filmler patladığında 30'larımın sonundaydım. Gerçekleştiği için minnettarım. Olağanüstü bir dönemdi, o deneyimden o kadar çok şey çıktı ki hoşuma gitse de gitmese de bu rol benimle yaşıyor. Asla kaybolmayacak" dedi.

YÖNETMENİN FAVORİ SAHNESİ

YÖNETMENİN FAVORİ SAHNESİ

Peter Jackson geçen yıl yaptığı açıklamada üçlemenin en sevdiği sahnesinin merkezinde Serkis'in performansının olduğunu söylemişti. İki Kule (The Two Towers) filminde yer alan söz konusu sahnede Gollum'un bölünmüş kişiliği görülüyordu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kediseverlerin ve köpekseverlerin mutlaka izlemesi gereken 10 film