Ankara'da 1200 polisle operasyon

Ankara'da 1200 polisle operasyon

Başkent Ankara'da 1200 polisin katılımıyla düzenlenen asayiş ve uyuşturucu operasyonunda 14 şüpheli gözaltına alındı

23 Şubat 2017, Perşembe 02:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ankara Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ekiplerinin koordinasyonunda, özel harekat, asayiş, çevik kuvvet, organize suçlarla mücadele, kaçakçılık ve mali şube ekiplerinin katılımıyla akşam saatlerinde düzenlenen asayiş ve uyuşturucu operasyonunda bin 200 polis görev yaptı. Ekiplerce Altındağ ilçesinde düzenlenen operasyonda 14 şüpheli gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda esrar, uyuşturucu hap, eroin, kokain, 1 adet tabanca ve 82 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Ankara Valisi Ercan Topaca, operasyonu yöneten emniyet yetkilileriyle Valilik binasından yürüyerek Altındağ ilçesi Uzunyol Sokağa gelerek gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 

"GENÇLERİ ZEHİRLEYENLERE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"


Vali Topaca, uyuşturucu satışı ve kullanımının kamu düzenini etkileyen olumsuz faaliyetlerin başında geldiğini belirterek, "Gençleri zehirlemeye yönelik faaliyetlere devlet olarak göz açtırmayacağız." ifadelerini kullandı. Operasyonların amacının sadece uyuşturucu ile mücadele olmadığını vurgulayan Topaca, kentin asayiş ve güvenliğinin sağlanması ile kamu düzenini bozan her türlü faaliyetin önlenmesinin, temel amaçları olduğunu ifade etti. Uyuşturucu ile mücadele konusunu devlet olarak çok önemsediklerini belirten Topaca, özellikle öğrencilere ve gençlere yönelik faaliyetlere göz açtırmama konusunda kararlı olduklarını dile getirdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzmir Valisi Köşger, kentteki son durumu açıkladı