Ankara dizilerin de başkenti olacak

İstanbul'un dizi setleriyle dolmasından yakınan yapımcılar, dizi ve film çekimleri için başkente dört katlı plato kurulduğunu söyledi

28 Mayıs 2013, Salı 13:01
A A

Çankaya Birlik Mahallesi'nde kurulan başkentin ilk film platosunun, kuaför, giyim odası, kurgu odası, yemekhane, depolar, prodüksüyon, reji ve dinlenme odaları ve teraslarla 16 oda, 4 salon  gibi bölümleriyle bin 500 metrekare kullanım alanı bulunuyor.

'İSTANBUL DOLDU'

Yaklaşık 50 kişinin istihdam edildiği platoda, bir aile komedisi olan "Beni Deli Etme"nin çekimleri hızla devam ediyor. Yapımcı Galip Gültekin, Film Yapımcıları Meslek Birliği  (FİYAB)  çatısı altında yıllardır  dizi vefilm sektörüne hizmet ettiğini belirterek, plato için başkenti seçme nedenini "İstanbul doldu; Ankara ise endüstrinin henüz başında ve hızlı büyüme potansiyeli var" sözleriyle açıkladı.

'ANKARA'DA PLATO HAVASI VAR'

Platoda çekim yapan yönetmen Raşit Çelikezer de İstanbul'da her yerde setlerin olması ve ulaşımdaki zorluklar nedeniyle Ankara'yı tercih ettiğini bildirerek, "Ankara'da güzel bir plato havası var" dedi. İstanbul'un her köşesinde bir dizi veya film çekildiğini ve burada mekan bulmanın neredeyse imkansız olduğunu dile getiren Çelikezer, Ankara'daki oyuncu potansiyelinin zenginliğine de dikkati çekti.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.