Ankara-Konya arası hızlı tren geliyor

Ankara-Konya arası hızlı tren geliyor

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattını bu ay sonunda, en geç ağustos ayı başında açacaklarını bildirdi

03 Temmuz 2011, Pazar 22:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Karaman, Demiryolları Makinistler Derneği (DEMARD) tarafından Dünya Makinistler Günü dolayısıyla Atlıspor Kulübü’nde düzenlenen geceye katıldı. Makinistlerin, demiryolları için gece gündüz demeden var güçleriyle çalıştıklarını belirten Karaman, bu nedenle her şeyin en iyisini hak ettiklerini söyledi.

Karaman, ihtiyaçlar doğrultusunda yaptıkları yenilikleri anlattı. YHT çalışmalarına da değinen Karaman, "Ankara-Eskişehir’i açtık, diğer projeleri de bitireceğiz. Ankara-Konya YHT hattını bu ay sonunda, en geç ağustos ayı başında açacağız. YHT çalıştıkça demiryollarının ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğu daha iyi görünecek" dedi. Karaman, ayrıca, daha konforlu ve güvenilir seyahat için rayları da yenilediklerini söyledi. DEMARD Genel Başkanı Nami Aras da dernek hakkında bilgi verdi.

TCDD Genel Müdürü Karaman’ın göreve geldiği günden bu yana özellikle YHT projeleriyle ulaştırma sektöründe büyük atılımlar yaptığını dile getiren Aras, demiryolu çalışanlarının sorunlarına yönelik çalışmaları ve kendilerine verdiği destekten ötürü Karaman’a teşekkür etti. Aras, daha sonra Karaman’a bir teşekkür plaketi verdi.  

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika! İçişleri'nden yeni genelge: Çalışma saatleri belli oldu