Ankara müziğe doyacak

Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 5 Nisan'da başlayacak performanslarla 27'nci yılına giriyor

23 Mart 2010, Salı 13:04
A A
Ankara müziğe doyacak

Ankara ile bütünleşen ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın başkentte tamamen sosyal  sorumluluk bilinciyle üstlendiği ve istikrarla sürdürdüğü Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 27. yılında...

Başkentin 26 yıldır dolu dolu yaşanan sanatsal bahar geleneği, her zamanki gibi Nisan ayının tamamına yayılıyor... Ankara'nın Festivali 5-30 Nisan 2010 tarihleri arasında 23 ayrı etkinlikle başkentte bir kez daha müziğin her türü ile her renkten ve çeşitten sanat çiçekleri açtıracak. Festival tınıları Ankara'nın geneline dağılmış 7 salondan yayılacak. Biletler ise biletix gişelerinde satışa sunuldu.

Türk sanatçıların yanı sıra Fransa, Rusya, İsrail,  Bulgaristan, Litvanya, Almanya, Japonya Avusturya, Kore,  İspanya ve Finlandiya’dan yaklaşık  350 sanatçının  katılımı ile uluslararası çizgisini koruyan, Avrupa Festivaller Birliği üyesi festival, gençlere yönelik 7 etkinliğini de Vakfın Türkiye temsilcisi olduğu Uluslararası Dünya Gençlik Müzik Örgütü çatısı altında,  1 etkinliğini de Avrupa Yayın Festivali  kapsamında gerçekleştirecek.

KİMLER GELİYOR?

Erol Erdinç yönetiminde Hacettepe Senfoni Orkestrası, Laure Favre-Kahn (piyano), Klaus Weise yönetiminde Bilkent Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Club for Five Vokal Topluluğu, dört el piyano resitali ile Hande Dalkılıç (piyano)-Rüya Taner (piyano), Alexander Lackner  (bas) ve Sophia Boros (klasik gitar) eşliğinde Sabina Hasicke tap dans gösterisi, Mayumana  Ritm Dans Topluluğu, Şefika Kutluer (flüt), Fransız Barok Orkestrası, Terem Quartet, 2010 Türk Japon Dostluk Yılı Özel Konseri‘nde Emirhan Tuğa (klarinet) ve Yuko Tada (piyano), Sedat Öztoprak (bariton), Selman Ada (piyano), İncesaz, Rebekka Hartman (keman), Schubert Gecesi’nde Yeşim Gökalp (piyano) ve Michael Kampmeier (bariton), Ozan Tunca (60 dk Klasik Müzik), “A Little Nightmare Music” ile keman sanatçısı Aleksey Igudesman  ve piyanist Richard Hyung-ki Joo, klasikten pop ve etnik müziğe  Saale & The Madrix, Türkiye Polifonik Korolar Derneği Korosu, film müzikleri ile Movie Tube, Modern Dans Topluluğu  ile engelli ve engelsizlerden oluşan Devinimler-Yaşama Sevinci Dans Topluluğu, Mehmet Can Özer (elektronik müzik), Carles Trepat (klasik gitar) müzikal baharın müjdecileri...

Ayrıntılı bilgi için, www.ankarafestival.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

POSTA İNTERNET

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.