Ankara Polatlı'daki kum fırtınasının hasarı gün ağarınca ortaya çıktı

Dün akşam saatlerine doğru Ankara’nın Polatlı ilçesinde meydana gelen kum fırtınasının yarattığı hasar gün ağarınca ortaya çıktı. Kum fırtınasından Eskişehir’in Günyüzü ilçesi de olumsuz etkilendi. İlçede bulunan bir mezarlıkta yangın çıktı, yerleşim bölgelerinde birçok hasar meydana geldi.

13 Eylül 2020, Pazar 12:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara'nın Polatlı ilçesinde meydana gelen çevre il ve ilçelerde de etkisini gösteren kum fırtınasının yarattığı hasar sabah olunca ortaya çıktı. Eskişehir'in Günyüzü ilçesinde elektrik kablolarının birbirine değmesi nedeniyle yangın çıktı. Ağaçlar ve konteynerler devrildi.

Günyüzü ilçesinde akşam saatlerine doğru şiddetli yağmur ve şimdiye kadar pek rastlanmayan kum fırtına etkisini gösterdi.

İlk önce Ankara’nın Polatlı’dan çıkan ve daha sonra bölgeye yayılan fırtına nedeniyle ilçenin Ayvalı mahallesinde elektrik kabloları birbirine değmesi sonucu oluşan kıvılcım yangına sebep oldu.

Mahalle mezarlığının yarısından fazlası alev alev yandı. Şehitlerin de yattığı, ağaçların tutuştuğu mezarda çıkan yangın haberi alan vatandaşlar ilk mücadele yapsa da rüzgarla hızlı alev alan yangın mezarlığa büyük zarar verdi.

Daha sonra ihbar üzerine bölgeye gelen itfaiye ekibi, ot ve küçük ağaçların kül olduğu yangını daha da fazla büyümeden kontrol altına aldı.

Öte yandan şiddetli fırtına ve yağmur ilçenin birçok yerde hasara neden oldu.

İlçenin Kavuncu mahallesinde içinde bir vatandaşın yaşadığı bir konteyner devirirken, vatandaş kurtarılarak sığınma evine götürüldü.


Ayrıca fırtınadan en çok zarar gören ilçenin Kavuncu, Yeşilyaka ve Ayvalı mahallelerinde onlarca ağaç yerinden kopararak vatandaşın yollar ve bahçelere düşerek onları zor anları yaşattı.


Ankara'nın Polatlı ilçesinde meydana gelen çevre il ve ilçelerde de etkisini gösteren kum fırtınasının yarattığı hasar sabah olunca ortaya çıktı. 

Eskişehir'in Günyüzü ilçesinde elektrik kablolarının birbirine değmesi nedeniyle yangın çıktı. Ağaçlar ve konteynerler devrildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vaka artışı yaşanan 2 ilimizde maske kuralına uyulmuyor