Ankara polisi Putin ve Ruhani için alarma geçti

Ankara polisi Putin ve Ruhani için alarma geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliği yapacağı "Suriye" konulu üçlü zirvede  buluşacak Rusya Devlet Başkanı Putin ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin  güvenliğini 4 bin polis sağlayacak. Her iki liderin kalacağı oteller ile  çevresindeki sokaklarda ve güzergahlarında geniş güvenlik önlemleri alınacak.

03 Nisan 2018, Salı 13:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliği  yapacağı "Suriye" konulu üçlü zirvede buluşacak Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin güvenliğini 4 bin polis sağlayacak. 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran  Cumhurbaşkanı Ruhani bugün Ankara'ya gelecek. Her iki lider için Esenboğa  Havalimanı'nda geniş güvenlik önlemleri alınacak. Liderlerin Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi ile kalacakları otellere gidiş için kullanacakları güzergahlarda yaya  polisler görev yapacak. Güzergahlar geçiş öncesinde kontrol edilerek araç ve yaya  trafiğinden arındırılacak. Geçişler öncesinde üst geçitlerde yaya trafiği  engellenecek.

Ankara'da iki gün sürecek temasları sırasında Putin ve Ruhani'nin  konaklayacakları otellerde de geniş güvenlik önlemleri alındı. Liderlerin  kalacakları katlar tamamen kapatılırken, ziyaret süresince otel çevresi ile  buralara açılan sokak ve caddelerde de önlemler sürecek. Çevre sokaklarda  oluşturulacak uygulama noktalarında araç ve yayaların, aramaları yapıldıktan  sonra girişlerine izin verilecek.

Öte yandan liderlerin güzergahları ile kalacakları otellerin  çevresindeki yüksek binalarda özel harekat timleri görev yapacak. Putin ve  Ruhani'nin güvenliğini iki gün süreyle toplam 4 bin polis sağlayacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nesli tükenme tehlikesinde olan ’Karakulak’ ölü bulundu