Ankara Valiliği'nden açıklama: 1 Kasım'dan itibaren yasaklandı

Ankara Valiliği, il genelinde park, bahçe ve umuma açık alanlarda üç ay süreyle açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser gibi toplu etkinliklerin yasaklandığını açıkladı

02 Kasım 2017, Perşembe 10:57
A A
Ankara Valiliği'nden açıklama: 1 Kasım'dan itibaren yasaklandı
Valilikten yapılan açıklamada, OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lar ile görevlerinden ihraç edilen, işe geri dönme talebiyle açlık grevi yaptıkları sırada gözaltına alınan ve tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek vermek, tutuklanmalarını protesto etmek amacıyla Ankara'da açlık grevi veya oturma eylemi düzenleneceğine dair istihbarat alındığı belirtildi.
 

3 AY BOYUNCA AÇLIK GREVİ, KONSER, OTURMA EYLEMİ YASAK!


Bu nedenle Ankara genelinde park, bahçe ve umuma açık alanlarda 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren üç ay süreyle açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser gibi toplu etkinliklerin; 5442 sayılı İl idaresi Kanunu’nun 11/c maddesine göre il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyet, kamu esenliğinin sağlanması amacıyla 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. maddesi ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11/m maddesi hükümleri doğrultusunda yasaklandığı vurgulanarak, "Belirtilen emir ve yasaklara uymayanlar hakkında; fiilleri ile ilgili olarak kanunlarda özel bir hüküm bulunmadığı takdirde, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ile 28. maddeleri, 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11/m maddesi ile 25/b maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C ile 66. madde hükümleri, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu gereğince yasal işlem yapılacaktır" ifadesi kullanıldı.
Sıradaki haber yükleniyor...