Ankara'da 4 öğrencide domuz gribi

Ankara'da H1N1 virüsü tespit edilen öğrenci sayısı 4'e yükseldi. Okul 1 hafta tatil edildi

14 Ekim 2009, Çarşamba 08:55
A A

Ankara'da Bilkent Üniversitesi Kampüsü içinde bulunan Bilkent Orta Öğreti Kurumu 7. sınıf öğrencisi B.T. 'nin domuz gribi olduğunun dün tespit edilmesinin ardından bugünH1N1 virüsü tespit edilen öğrenci sayısının 4'e yükseldiği  açıklandı. Okul 1 hafta tatil edildi.

'NASIL KORUNURUM?' VE DİĞER SORULAR

BT'ye yönelik teşhisin ardından okul 1 hafta tatil edilirken B.T. 'nin durumunun iyi olduğu ve tedavi altına alındığı bildirilmişti. Bilkent Orta Öğretim Kurumu ilaçlandı.

VALİ: TERMAL KAMERADAN KAÇMIŞ

Ankara Valisi Kemal Önal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu olaya, diğer grip vakalarına göre daha fazla önem veriyoruz. Vaka sayısı 4-5 civarında. Öğrencilerden hariç, bir-iki de ailelerde var. Hijyen önlemleri alınıyor. Okul da kendine göre önlem almış durumda. Telaşa kapılmadan tedbirli olmakta fayda var."

Virüsün büyük bir ihtimalle, Türkiye'ye giriş yapan kişi tarafından yurtdışından getirildiğini söyleyen Vali Önal, "Bu kişi yurtdışından gelirken henüz ateş safhasında değilmiş. O yüzden termal kameralar saptayamamış" diye konuştu...  

Posta İnternet 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.