Ankara'daki generaller Güneydoğu'ya gidiyor!

Ankara'daki generaller Güneydoğu'ya gidiyor!

Ankara'daki generaller Güneydoğu'ya gidiyor!

19 Temmuz 2011, Salı 11:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Jandarma Genel Komutanlığı yaptığı açıklamada, Güneydoğu Bölgesine yapılacak general atamalarının Genelkurmay tarafından planlandığını açıkladı. Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanının şahsi bir çalışması olmadığını da belirtti.

Jandarma Genel Komutanlığından yapılan açıklamada, dün bazı basın yayın organlarında, ''Güneydoğu'ya yıldız yağmuru'' veya ''YAŞ'ta terör ayarı'' gibi başlıklar altında haberlerin yayınlandığı, haberlerde ''Genelkurmayın, Yüksek Askeri Şura ardından, Güneydoğu'ya, terörle mücadelede başarılı, sicili yüksek, ilk sıralarda terfi etmiş generalleri göndermeyi planladığı; söz konusu planlamanın arkasında, Jandarma Genel Komutanı'nın şahsi çalışmalarının ve Genelkurmaya aktardığı önerilerinin olduğu, ayrıca, Diyarbakır'daki terörist saldırısı sonrasında bölgede denetimlerde bulunan Jandarma Genel Komutanı'nın, saldırıyla ilgili Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığından ayrıntılı rapor istediği'' iddialarına yer verildiği belirtildi.

Açıklamada, haberlerde yazıldığı gibi Jandarma Genel Komutanının şahsi bir çalışması olmadığı belirtildi ve yalanlandı. Ancak yalanlamada, atamaların Genelkurmay Başkanlığınca yapıldığının vurgulanması dikkat çekti.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muğla'da 2 bin 300 yıllık mezar bulundu