Ankaragücü'nde çek skandalı

Ankaragücü'nde çek skandalı

Ankaragücü Başkanı Sami Altınyuva'nın, Gaziantepspor'dan aldığı çeklerden birini tahsil ettiği, diğerini ise iade ettiği iddiaları ortalığı karıştırdı

11 Ocak 2012, Çarşamba 23:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankaragücü Başkanı Sami Altınyuva, Beşiktaş maçı sonrası Gaziantepspor yöneticileri ile yaptığı Turgut Doğan Şahin pazarlığı skandala dönüştü. Başkan Altınyuva’nın, futbolcuyu 1 milyon 300 bin Lira karşılığında Gaziantepspor’a satıp, 650 bin Liralık iki çek aldığı belirtildi. Futbolcunun ve bazı Ankaragücü yöneticilerin bu satışa karşı çıkması nedeniyle transfer gerçekleşmemişti.

Başkan Altınyuva’nın, Gaziantepspor yöneticilerinden aldığı çeklerden ilkini pazartesi günü tahsil ettiği ve bir kısmını özel işlerinde kullandığı iddia edildi. Transferi yatan futbolcu için ikinci çeki bugün tahsil etmeye çalışan Başkan Altınyuva’nın Gaziantepspor yöneticilerin müdahalesi sonucunda çeki iade ettiği öğrenildi.

İlk çeki pazartesi tahsil ettiği iddia edilen Başkan Sami Altınyuva’nın, Gaziantepspor yöneticilerine yarın kendi çekini iki aylık süre isteyerek vereceği iddia edildi. Ankaragücü-Sivasspor maçı öncesi Sivas seyahatinin uçakla gidiş biletlerini de yine eski bir başkanın aldığı öğrenildi.

Ercan ATA/ ANKARA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son 32 sezonun en kötü Galatasaray'ı