Anllela Sagra instagram'ı sallıyor!

Henüz 22 yaşında olan Kolombilyalı fitness eğitmeni Anllela Sagra, fiziğiyle nefes kesiyor. İşte Sagra'nın instagram paylaşımları...

12 Mart 2017, Pazar 14:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fitnes sayesinde müthiş bir vücuda sahip olan Anllela Sagra, birçok sporseverin beğenisini kazandı

Düzgün fiziği ve güzelliği ile herkesi etkilemeyi başaran Kolombiyalı genç güzel, adeta ilgi odağı halinde...

Henüz 22 yaşında Fitness eğitmeni olan genç güzelin bir çok öğrencisi bulunuyor.

Fitness, genel olarak ülkemizde body building sporu ile özdeşleştirilir. Kelimenin anlamını tam olarak bilmeyen kişiler ise, çok farklı bir spor dalı olduğunu düşünür.

Aslına bakarsanız fitness kelimesi, bu iki kavramı da tam olarak karşılamaz. Fitness sağlıklı olmak, formda olmak anlamlarını içerir. Bundan dolayı, sağlık ve zinde olmak adına yapılacak olan çok çeşitli spor dallarını, bünyesinde barındırır.

Spor dilinde, vücut geliştirme sporunu tanımlayacak olursak, aletli veya aletsiz olarak yapılan, insan vücudunda bulunan kasların tümünün ya da bir kısmının çalıştırılmasına yönelik çalışmalardır diyebiliriz. 

Fiziksel olarak, vücudun güçlendirilmesi mantığına dayanan bu spor çeşidi, kişilerin tercihlerine göre farklı mekanlarda ve farklı yöntemlerle uygulanabilir. Spor dallarının neredeyse hemen hepsinde kullanılan egzersiz yöntemleri, fitness çalışmaları esnasında da kolayca görülebilir.

Kasların hem kütlesel hem de hacimsel geliştirilmesini ön gören vücut geliştirmenin aksine fitness, sadece sağlıklı bir vücuda sahip olmak için yapılır. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Spor dünyasından Rasim Öztekin için taziye mesajları