Anne-baba adayları bebeklerini artık 4 boyutlu görecek

Anne-baba adayları bebeklerini artık 4 boyutlu görecek

Anne-baba adayları bebeklerini artık 4 boyutlu görecek

19 Mart 2019, Salı 14:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

SİVAS, (DHA)- SİVAS Numune Hastanesinde 4 boyutlu ultrason cihazı hizmet vermeye başladı.
Sivas Numune Hastanesi Perinatoloji Kliniğine kazandırılan 4 boyutlu ultrason cihazı anne karnındaki bebeğin hem hareketlerinin görüntülenmesinde hem de bebekte oluşabilecek anomalilerin tespitinde kullanılabilecek. Konu ile ilgili bilgi veren Hastane Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan, "Sivas Numune Hastanesi Perinataloji kliniğinde 4 boyutlu ultrason cihazıyla hizmet vermeye başladık. Ultrason cihazımız Perinatoloji alanında kullanılabilecek en üst düzey cihazlardan bir tanesi" dedi.
4 boyutlu ultrason cihazının kullanım alanı ile de bilgi veren Uzm. Dr. İnan, "Bu cihaz bize anne karnındaki bebeğin yüz profilinin daha net görüntülenmesini ve anne karnındaki bebekte oluşabilecek daha küçük anomalilerin daha erken haftalarda tespitini sağlayacaktır. Aynı zamanda yapacağımız invaziv işlemlerde oldukça faydalı olacak, işlemlerde daha net görüntü elde etmemizi sağlayacaktır. Ayrıca 4 boyutlu ultrason cihazı ile gebelik ilerledikçe yapılması gereken fetal doppler ultrasonografi teknolojisi daha etkin bir şekilde kullanılacaktır" dedi.
4 boyutlu ultrason cihazının Türkiye'de sayılı merkezlerde bulunduğunu ifade eden Uzm. Dr. İnan, "Dünyada artan bir trendle bu cihazlar Perinatoloji kliniklerinde kullanılmaktadır. Maliyeti yüksek olduğu için Türkiye'de sayılı merkezlerde bu tür cihazlar kullanılabilmektedir" diye konuştu. Poliklinik hizmetleri ile ilgili bilgi veren Perinatoloji Uzmanı Dr. Cihan İnan sözlerini şöyle tamamladı; "Haftanın 4 günü (Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma) Numune Hastanesinde hizmet vermekteyim. Çarşamba günleri Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde hizmet vermeye devam ediyorum." 


FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sivas'ta belediye okulların öğretmen odalarını yeniliyor