Anne-kız arenayı inletti

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde düzenlenen deve güreşlerinde, toplam 60 çift deve güreştirildi. Güreşlerde, deve güreştiricisi Seniha Yüksel (75) ve kızı Habibe Yüksel (45), ilgi odağı oldu

13 Ocak 2019, Pazar 18:14
A A

Çanakkale Bayramiç'te Çamlık mevkiindeki deve güreşi arenasında yapılan güreşlere, Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden toplam 60 çift deve getirildi.

Bayramiç Deveciler Derneği ve Bayramiç Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği güreşleri, yaklaşık 6 bin kişi izledi. İlçenin Kutluoba köyünde yaşayan deve güreştiricisi Seniha Yüksel ile kızı Habibe Yüksel, arenada izleyicilerden tam not aldı.


ANNE-KIZ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

ANNE-KIZ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Afacan-1, Afacan- 2 ve Afacan-3 isminde develeri bulunan anne ve kızı, güreşler başlamadan önce, cazgır tarafından arenaya davet edilerek, izleyicilere alkışlatıldı.

Anne ve kızı, Afacan-1 isimli develerini güreştirirken, izleyiciler tarafından sık sık alkışlandı.


Develeri Afacan-1, Çılgın Deniz isimli deveye yenilirken, Seniha Yüksel'i AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız teselli etti. Anne ve kızı seyircilerin yoğun talebi üzerine develeriyle birlikte arenayı gezerek, seyircileri selamladı.


Deve güreşlerini izleyenler arasında Bayramiç Belediye Başkanı AK Partili Sadettin Arslan, Çan Belediye Başkanı AK Partili Abdurrahman Kuzu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız da yer aldı.


KUPA VERİLDİ

KUPA VERİLDİ

Deve güreştiricisi anne Seniha ve kızı Habibe Yüksele, bu kültüre verdikleri katkıdan dolayı Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan ile AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız tarafından kupa verildi.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Böylesi görülmedi! 24 ayar altınlı pizza...