'Anne olmak için yaratılmışım'

'Anne olmak için yaratılmışım'

07 Kasım 2015, Cumartesi 11:16
A A

çağla Şıkel ve Alişan'ı sabah kuşağında görmeye alışmıştık ama bu kez onlar öğle kuşağında ve farklı bir programla ekrana geliyorlar. İki ünlü 'Kız Tarafı Erkek Tarafı' adlı yarışma ile hafta içi her gün ekrandalar. Kuliste hem çaylarımızı içtik, hem koyu bir muhabbete daldık. RöPORTAJ: PINAR YILDIZ YüKSEL FOTOĞRAFLAR: MUZAFFER KANTARCIOĞLU

Programınızın adı 'Kız Tarafı Erkek Tarafı'. önce siz de evlilik programı yapıyorsunuz sandım. Herkes aynı şeyi düşünmüş (gülüyorlar). Kızların ve erkeklerin takımını kurup geldiği ve birlikte eğlenerek yarıştığımız bir yarışma programı bizimkisi. En iyi performansı gösteren ekipler birbirinden güzel hediyeler kazanıyor. En başarılıyı ise araba bekliyor. Program öğle kuşağında. Aynı anda diğer kanallarda reytingi yüksek evlenme programları var. Bu sizi korkutmadı mı? Alişan: Bize de evlenme programı teklifleri geldi ama biz insanları eğlendirmeyi seçtik. Sloganımız: Biz evlendirmiyoruz, eğlendiriyoruz! çağla Şıkel: Sabah programı yaptığımızda program bitiminde enerjimiz dinmemiş oluyordu. Burada çok özgürüz ve tüm en

çağla kız tarafı, Alişan erkek. Duygusal bağ kuruyor musunuz yarışmacılarla? çŞ: İster istemez oluyor. İkimiz de kendi tarafımızın kazanmasını istiyoruz. Alişan'la rakibiz yarışırken. “çağla ile kardeş gibiyiz artık” Rekabet oluyor mu aranızda? çŞ: Hiç yok. Kardeş gibiyiz artık. A: Yıllardır birlikteyiz. Arkadaşlıktan öteyiz. Arada birbirinize kızmıyor musunuz? A: çağla kazanınca sinir oluyorum. Ama asla kızamam. çŞ: Alişan çocuk ruhuna sahip. O kadar tatlı, sempatik ki. Nasıl kızabilirim ona.

Hırslı değil misiniz? çŞ: Alişan normalde çok hırslıdır. Tavlada bile yenilmeye katlanamaz. A: Doğru. Tavlada da halı saha maçlarında da kaybetmeye tahammül edemem. Fener kaybedince yerlerde oluyorum. çŞ: Benim hırsım kendimle. Gaza gelmem. Rahatım, oluruna bırakabilirim durumları. Kaybetmeyi elbette istemem ama karalar da bağlamam. Alişan'a göre olgunum ben.

“Reytingler kötü gelirse Alişan'ın morali bozulur” Anne olduktan sonra daha olgunlaştın herhalde. çŞ: Evet. Anne olduktan sonra Alişan'ın tam bir çocuk olduğunu daha iyi anladım. Uzay'la Kuzey'den farksız benim için. İçinde asla kötülük yok. Zeki, akıllı. Hem arkadaşım, hem kardeşim, hem çocuğum o benim. Tek kötü huyu, reytingler kötü gelince moralinin hemen bozulması. Oysa televizyon dünyasında bu çok normal. Reyting kötü gelince ne yapıyordun Alişan? Hemen biri hareketli, biri slow iki şarkı hazırlıyordum. Reyting iyi gelirse hareketli, kötü gelirse slow parçayı okuyordum (gülüyor).

Yeni programınız hafta içi her gün yayınlanıyor. Uzun çekimler yapıyor olmalısınız. çŞ: Sabah 8'de stüdyoya gelip gece 12'ye kadar çekim yapıyoruz. A: Reytingler iyi geldikçe bu yorgunluğumuzdan eser kalmayacak. Reyting korkunuz var mı? A: TV dünyasında kendimizi ıspatlamışız. çağla ile birlikte bundan sonra ne yaparsak yapalım başarılı oluruz. çŞ: Alternatifimiz yok bir de. Bakın TV'lerde bizim gibi çift var mı? Seda Sayan ile Uğur Arslan şu anda çiftler. Oysa yıllardır bir aradayız ve başarılıyız.

çocuklarına zaman ayırabiliyor musun çağla? Bazı günler göremiyorum onları. Ruhumda sıkıntı çıkıyor ama ekmek parası. Onlar için çalışıyorum. Tepki gösteriyor mu çocuklar? Bütün yaz bir aradaydık. Şimdi “Neden yoksun, bizi okuldan almıyorsun” diye soruyorlar. “Gece geleceğim, uyurken sizi öpeceğim” diyorum ama içim parçalanıyor. Babaları Emre Altuğ'da da kalıyorlar değil mi? Hafta sonu Emre'deler. Birbirimize gidip geliyor, çocuklarla hasret gideriyoruz. Her gün çocuklarımla olsam doymam. Ruh hastasıyım.

Boşanmış kadın olunca hayat daha mı zorlaşıyor? Hayat her türlü zor. çocuklu hayat daha zor. Babam öldükten sonra ayaklarımın üzerinde durdum. Kimseye arkamı yaslamadan savaştım, tırmandım, kazandım. Onlar babasız büyümüyor. Sadece biz aynı evde yaşamıyoruz. Yokluğunu asla hissedemeyecek kadar iyi bir babaya sahipler. Bunu şu an anlamasalar da ilerde mutlaka saygı duyacaklardır. Kızın da olsun ister misin? Genç kızken isterdim ama Allah bana mükemmel iki oğul verdi. Onlara hayranım ama ölmeden bir kız çocuğum olsun isterim. O zaman tekrar evlenmeyi düşünüyorsun. çocuk yapmak için evlenmek gerektiği için evlenebilirim (gülüyor). 3-4 çocuğum olsun isterim. Benim için dünyadaki en büyük tatmin, bebek yetiştirme

Bundan sonraki çocuğunun babası farklı olacak muhtemelen. Bu seni düşündürüyor mu? Böyle şeyler düşünmüyorum. Hayatta da hiçbir şeyden korkmam! Emre Altuğ başkasıyla evlense, onun çocuklarınla olan ilişkisini kıskanır mısın? çok gereksiz bunu düşünmek çocuklarımın annesi benim, babası da Emre. Değişmeyecek olan tek şey bu. İyi babanın tanımı nedir sence? Babam çok sert, asık suratlıydı ama biz ondan iyi insan olmayı öğrendik. Emre de çok iyi bir baba. Karı-koca değiliz ama ölene kadar Uzay ile Kuzey'in annesi ve babasıyız.

Kızın olsa babasıyla ilişkisini kıskanır mısın? çŞ: Kıskanırım ama onu da yaşamak isterim. A: çağla çok kıskançtır, arkadaşlarını bile kıskanır. çŞ: Sevdiklerimi kıskanırım. ama aşkta değil, arkadaş konusunda. Alişan'ı da kıskanıyorum mesela. Bu durum sorun yaratmıyor mu? A: Herkes tanıyor artık onu. 'He he' yapıyorlar (gülüyor).

Alişan, kız arkadaşın olsa çağla kıskanır mı? A: Hayatımda kimse yok ama olduğunda ilk ona söylüyorum. çŞ: Bir akşam bir kızla buluşacaktı. Bana fotoğrafını gösterdi. Hislerim kuvvetlidir, “Gereksiz yere yorma, olmaz” dedim. Gitmedi. A: Hakikaten hisleri inanılmaz kuvvetli. Maça gitmeden önce bile çağla'ya sorarım sonucunu. çŞ: Fener kaybetmişse, hemen “İzledin değil mi sen?” der. Ben izlersem kaybediyorlar. Totem yapıp izlemiyorum.

çocuk istiyordu ama. A: Erkekte sorun değil, 50'ye kadar yol var. Birlikte olacağın kız için yaş takıntın var mı? A: 39 yaşındayım. Benden büyük imkânsız. 27-30 arası iyidir. Körü körüne âşık oldun mu hiç? A: Yaşadım tabii. ondan başka hiçbir şey düşünemiyordum. önceden aşk adamıydım, şimdi meşk adamıyım (gülüyor).

Alişan hâlâ mı evlenmiyorsun? Galiba evlenmeyi ben istemiyorum. çünkü rahata alıştım. İstediğim zaman yurt dışına gidiyorum, gezip tozuyorum. Ailemle yaşıyorum, düzenim var. şimdi bir kızla başlamak, 'günaydın aşkım, nerdesin aşkım' olayı bana çok zor geliyor. çekemem. çŞ: Erkekler bir yaştan sonra bir kız için 'yapma, etme, gitme' olayına gelemiyorlar. Alişan kariyerinde zirve yapacak, orada 5 yıl kalacak, öyle düşünmeye başlayacak.

'HAç SANDIKLARI ŞEY çOCUKLARIMIN İSİMLERİ' Müslüman olmayan bir kadınla evlenir misin? Hayır, mutlaka Müslüman olmalı. Bu konuda internette dolaşan bir geyik var. 'Adriana Lima Müslüman olsa evlenirim' dediğim yazıyor ama bunu ben söylemedim. çağla sen müslüman olmayan bir erkekle evlenir miydin? Mutlaka Müslüman olmalı. Ben Müslümanım. Benim haç taktığımı düşünenlere gelsin bu cevabım. Haç sandıkları, çocuklarımın isimleri. A: Bana bile tepki gösteriyorlar “Haç takan kızla nasıl program yaparsın?” diye. Şaşırıyorum! “O haç değil” diyorum.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hande ihaneti affetmedi