Anne ölümleri azalıyor

Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanı Murat Gültekin, Türkiye'de anne ölümlerini izleme programnın hedefinin, ölümleri yüz binde 10'un altına indirmek olduğunu söyledi

31 Temmuz 2012, Salı 14:45
A A

Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanı Murat Gültekin, Türkiye'de anne ölümlerini izleme programı çalışmalarının devam ettiğini, programın hedefinin anne ölümlerini 2015 yılına kadar yüz binde 10'un altına indirmek olduğunu söyledi.

Gültekin, Türkiye'de 2008 yılında yüzde 88.4 olan hastanede doğum oranının, 2011 yılında yüzde 93.7'ye yükseldiğini belirterek, ''Anne ölümlerini izleme programı çalışmaları da sürmektedir. Programın hedefi anne ölümlerini 2015 yılına kadar yüz binde 10'un altına indirmektir. Türkiye, anne ölüm oranlarını azaltmada örnek bir ülkedir. Dünyada anne ölümlerini en hızlı azaltan ilk 21 ülkeden biriyiz. Yıllık yüzde 5.8'lik bir azalma gerçekleştirilmiştir'' dedi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.