Anneden oğluna en güzel bayram hediyesi

Anneden oğluna en güzel bayram hediyesi

Adana’da kronik böbrek yetmezliği nedeniyle 4 yıldır diyaliz tedavisi gören Süleyman Ceyhan (25), Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde annesi Cennet Ceyhan’dan (46) nakledilen 1 böbrekle yaşama döndü. Cennet Ceyhan "Oğluma bayram hediyem olsun" dedi

11 Eylül 2016, Pazar 10:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
4 yıldır diyalize bağımlı hayat yaşadığını, doktorlardan yaşamasının böbrek nakline bağlı olduğunu duyduğunda şoke olduğunu söyleyen Süleyman Ceyhan (25) şunları söyledi:

"Diyalize başladığımda kadavradan nakil için yazıldım. Ancak o tarihten bu yana çıkmadı. Durumumun kritik olduğunu öğrenen annem verici olmak istediğini söyledi. Akrabalarım içinden de verici olmak isteyenler oldu. Annemin ısrarı üzerine test yapıldı ve verici olmasında sakınca bulunmadığı tespit edildi. Bu duyguyu anlatmaya kelimeler yetmez."

"10 CANIM OLSA FEDA EDERİM"

İmamlık yapan Süleyman Ceyhan , cami cemaatine zaman zaman "Cennet anaların ayağı altındadır" diye vaaz verdiğini ifade ederek "Adı Cennet olan annem, bu sözün anlamını gerçek manada bana yaşattı" dedi.Oğluna böbreğinin aynı zamanda bayram hediyesi de olacağını söyleyen Cennet Ceyhan ise "O benim canım, ciğerim, ona 10 canım olsa feda ederim. Böbreğim evladıma aynı zamanda bayram hediyesi olsun. Önemli olan sağlığına kavuşması. İkimiz de iyiyiz" diye konuştu.

KADAVRA BAĞIŞI ÖNEMLİ

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, hastanın 4 yıl önce kronik böbrek yetmezliği nedeniyle hastaneye başvurduğunu belirterek şunları anlattı:

"Hemodiyaliz tedavisi gören hastamız için kadavradan nakil yapmayı bekliyorduk. Son dönem acil nakil yapılması gerektiğini görünce aileyle görüştük. Anne verici olmak istedi. Anne ve oğlunun sağlık durumu iyi. Taburcu etmeye hazırlanıyoruz. Amacımız kadavradan nakillerin artırılmasıdır. Amaç canlıdan canlıya olmamalı. Kadavradan bağış ülkemizde az olduğu için canlıdan canlıya bağış daha fazla."

Erol AKKIR / ANTALYA, (DHA)

 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha rahat oruç tutmak için 4 ipucu