Anneler, doğum ve doğum sonrası hikayelerini cesurca paylaşıyor

Hamilelik ve doğum kadınların hayatını değiştiren bir süreç. Ve bu süreçte yorulan, yıpranan bedenlerimizi saklamamız, onlardan utanmamız gerektiği söyleniyor bize. Buna karşı çıkan, ünlü ünsüz birçok kadının destek olduğu bir kampanya var: Life After Birth - Doğumdan Sonra Yaşam. İşte anneler, bebekleri ve severek taşıdıkları bedenleri...

30 Ağustos 2019, Cuma 13:40 Son Güncelleme:
A A

Kadınların hamilelik ve doğum süreçleriyle ilgili haberler yaparken burada gördüğünüz gibi fotoğraflarlar kullanılıyor, biz de benzerlerini kullanıyoruz.

Sağlıklı gebelik geçirdiği her halinden belli, makyajlı, saçları yapılı, her an gülümseyen mutlu gebe kadınlar...

Doğum sonrasındaysa bebeklerini kolayca emziren, yine oldukça bakımlı, her anı kusursuz gibi görünen anneler...

Oysa gerçeklerin böyle olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz.

Life After Birth Project - Doğumdan Sonra Yaşam Projesi, bu göz ardı edilen gerçekleri hatırlatmak için ünlü-ünsüz birçok kadının doğum sonrası hikayelerini dinliyor ve dünyayla paylaşıyor.

Christy Turlington, Jemima Kirke, Joanna Griffiths ve Michaelle C. Solages gibi sanat, siyaset, iş dünyasının tanınmış kadınlarının destek verdiği ve en özel doğum / doğum sonrası anılarını paylaştığı bu proje kadınların bu süreçlerde kendini yalnız hissetmemesini amaçlıyor.

Doğumdan sonra fazla kilolar, doğum çatlakları, sütten şişmiş, acıyan göğüslerle başbaşa kalan kadınlar için bu durumlar yeteri kadar zorken bir de toplum tarafından sürekli eleştiriliyorlar.

Kendilerini ve bedenlerini saklamaları beklenen, bedenlerindeki bu önemli değişikliklerin 'çirkin' olduğu düşünülen kadınlar artık bu konuda susmuyor.

Ve dünyanın dört bir yanından tek nefes haykırıyorlar: Kadınız, anneyiz ve güzeliz!

posta.com.tr Özel Haber

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sivilce nasıl geçer? Ergenlikte sivilceye karşı 6 etkili öneri