Anneler Günü çiçekçilere yarayacak

Anneler Günü çiçekçilere yarayacak

Türkiye Çiçekçiler Birliği Başkanı Başaran, Anneler Günü'nün yerli çiçek üreticilerine ve çiçek mağazalarına canlılık getirmesini beklidiklerini söyledi

10 Mayıs 2017, Çarşamba 17:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Anneler Günü nedeniyle yazılı açıklama yapan Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) Başkanı İsmail Başaran, bütün annelerin Anneler Günü'nü en içten dileklerle kutladığını ifade etti.

Özel günlerde daima talep artışı yaşandığına işaret eden Başaran, şunları kaydetti:

"Ama kültürel yapımız nedeniyle anneye verilen önem ve değer neticesinde pek çok insan bu özel gün dolayısıyla annesine bir hediye sunma arzusu taşıyor. Genellikle de bu hediyenin tercihi çiçekten yana oluyor ve hediyeler çiçeğin yanında alınıyor. Çünkü çiçeksiz bir anneler günü düşünülemez.

Cennetin ayakları altına serildiği çok değerli bir varlıktan, anneden bahsediyoruz. Çiçekler kadar güzel olan annelerimize hediye olarak çiçek vermek isteği her zaman ön plana çıkıyor. Dolayısıyla Anneler Günü'nde çiçek satışlarında ciddi artış yaşanıyor. Türkiye Çiçekçiler Birliği olarak Anneler Günü'nün yerli çiçek üreticilerine ve çiçek mağazalarına canlılık getirmesini bekliyoruz."
 

"HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK"


Başaran, TÇB olarak satışın artacağını göz önünde tuttuklarını ve Türkiye genelindeki üyelerine bu konuda vatandaşların talebini en iyi şekilde karşılayabilmeleri adına gerekli hazırlıklarını tamamlaması konusunda bir takım önerilerde bulunduklarını belirtti.

Şu anda sektörün, özellikle de üyelerinin bu talebi rahatlıkla karşılayacak şekilde hazırlıklarını tamamladıklarını dile getiren Başaran, şu ifadeleri kullandı:

"Önceden sipariş vermek ve son güne bırakmamak da önemli, çünkü son gün verilen siparişler genellikle yoğunluk nedeniyle sorun oluşturabiliyor. En azından birkaç güç önceden siparişler oluşturulursa pazar günü sıkıntı yaşanmayacaktır. İnsanlarımız çiçek satın alırken; çiçeği gerçek çiçekçiden satın alsınlar. Böylelikle kötü sürprizlerle karşılaşmamış olurlar. Ayrıca TÇB nin çatısında kurulan online satış sitemiz Çiçek Filosu nu da bu konuda tavsiye edebilirim."
 

"EKONOMİDE KISMİ DE OLSA BİR CANLANMAYA NEDEN OLACAKTIR"


Başaran, özel günlerde çiçek satışlarında yaşanan artışın, Anneler Günü'nde çiçek yelpazesinin kategorilerini genişlettiğini aktardı.

 Çiçek yelpazesinin anneler gününde tek bir çeşit üzerinden değil çok daha çeşitli olduğuna dikkati çeken Başaran şu açıklamalarda bulundu:

"Örneğin saksı çiçeğinde; Orkideler, Ortancalar, Kalanşolar, Menekşeler, Teraryum, Bonsai, Mandalina, Kumkuat, Antoryum, Guzmanya, Menekşeler en çok tercih edilenlerdir. Vazoluk ve buket çiçeklerde ise lilyum, gül, papatya, kır çiçekleri bu mevsimde en çok tercih edilenlerden. Türkiye de bahar ayında yerli çiçek üretiminde ciddi artış söz konusu. Anneler Gününün bahar ayında olması ve bu dönemde ülkemizde yerli çiçek üretiminin artışı yerel üreticilerimize dikkatİ çekici oranlarda destek sağlamakta. Anneler Günü ekonomide kısmi de olsa bir canlanmaya neden olacaktır." dedi.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Araba fiyatlarıyla ilgili flaş uyarı! Sıfır otomobiller etkiliyor! 2. el araç piyasası...