Annem hep der ki...

Vereceği tavsiyelere her zaman güvenebileceğimiz tek bir kişi varsa, o da annemizdir. Hafta Sonu dergisi, bu gerçekten yola çıkarak ünlü isimlere annelerinden aldıkları en önemli öğütleri sordu. İşte yanıtları...

10 Mayıs 2014, Cumartesi 19:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vereceği tavsiyelere her zaman güvenebileceğimiz tek bir kişi varsa, o da annemizdir. Hafta Sonu dergisi, bu gerçekten yola çıkarak ünlü isimlere annelerinden aldıkları en önemli öğütleri sordu. İşte yanıtları...

Ayşegül ToplusoyŞiirimi gözleri dolarak okumuştuBen ilkokul çağlarındayken anneme, onun adına bir şiir yazmıştım. Bu şiiri de kendi hazırladığım özel bir karta yazarak Anneler Günü’nde kendisine hediye etmiştim. Annemin gözleri dolarak şiiri okuduğu anı hiç unutamam. Annem bana her şeyden önce dürüst olmayı, hayata hep olumlu öğretti.

Ebru Destan İnanGüvenme dostuna, dostun da açar dostunaAnnem 1,5 ay öne bir by-pass ameliyatı geçirdi. 55 yaşında gayet sportif bir kadın olmasına rağmen bir gece fenalaştı ve hastaneye kaldırdık. Üç gün yoğun bakımda kaldı ve onu kaybedebileceğim gerçeğini orada gördüm. Dolayısıyla anladım ki, benim onunla geçirdiğim her gün Anneler Günü’ymüş! Bunu bilir, bunu söylerim... Benim günüm falan yok. Bize her gün Anneler Günü. Telefon açtığımda annem o telefona cevap veriyorsa dünyanın en mutlu insanı olurum. Bana hayatla ilgili hep “Güvenme dostuna, dostun da açar dostuna” der... Annemin bu söylediği aklıma kazınmış, bu yüzden acayip iyi sır tutarım.

Ivana SertYalan söylemeHer Anneler Günü’nde anneme hediye alıyorum. Bu yıl da anneme artık yaşı 60’lara dayandığı için kırışıklık açıcı bir operasyon ayarladım. Biraz komik oldu ama her kadının hoşuna gidebilecek bir şey. Annem bana hep “Yalan söyleme, vicdanlı ol” der. Ben de şimdi söylediklerini oğluma aktarıyorum.

Simge TertemizKişi kendine yakışanı yaparGeçtiğimiz yıl Anneler Günü’nde annemle birlikte bir alışveriş merkezine gitmiştik. O vakte kadar hediye almamıştım. Onu iyi bir markanın mağazasına soktum ve “Canın ne istiyorsa alabilirsin anneciğim” dedim. Annemin gözleri doldu ve çok duygulandı. Ben de anneyim ve iki yıldır kutluyorum Anneler Günü’nü.

Yeşim SalkımNaylon çorap almıştıkAnneler Günü benim için bazen çok keyifli geçmezdi. Annem ve babamın boşanma döneminde annemin bize verdiği harçlıklarla ona hediye almak bana hep üzücü gelmiştir. Bir gün paramız yetmediği için ucuza satılan o naylon çoraplardan almıştık. O anı hiç unutmuyorum.

Özge UlusoyHerkesi kendin gibi sanmaHer yıl anneme bir hediye alıyorum. Annemin klasik lafı; “Ne gerek var, bize her gün Anneler Günü” oluyor. Her yıl ailece bir araya gelip yemek yeriz. Annelerin her gün kıymetini bilmek lazım. Bu bütün özel günler için geçerli; Babalar Günü, Sevgililer Günü... Genel olarak hayatımda annemin fikirlerine çok önem veririm. Bana hep “Herkesi kendin gibi sanma” diyor.

Yasemin MasisHep güçlü olÜniversitede proje çizerken sabahlardım. Annem de yatmaz, birlikte sabahlar ve bana kek yapardı. O günleri hiç unutamam. Annem bana “Hayatta hiç üzgün olma, kafana bir şeyi takma. Hep güçlü ol” der... Ne zaman bir şeye kafayı takıp üzülsem, hemen bu söz aklıma gelir ve toparlanırım.

Yeşim ErçetinKimseye önyargıyla yaklaşmaBenim iki tane annem var; biri babaannem, diğeri de annem. Küçüklüğüm babaannemin elinde geçtiği için o benim için çok özeldir. Babaannem bana hep “Çula çaputa para yatırma” derdi. Ben de hep o dönem marka kıyafetlere para harcıyordum. Sonra bir dönem işlerim kesildi ve babaannemin haklı olduğunu anladım. Ben de kızlarıma hep “Düzgün insanlar olun, kimseye önyargıyla yaklaşmayın” derim. Umarım onlar da düzgün ve vicdanlı çocuklar olurlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Survivor Duygu'nun estetikli hali sosyal medyayı salladı