'Annemi görünce kanal değiştiriyorum'

Yeşilçam'ın ünlü oyuncularından Arzu Okay'ın kızı Eda Su: Annemin bütün filmlerini izlemedim açıkçası. En meşhurlarını izledim. Bazen evde televizyon izlerken annemin fimleri çıkıyor 'Aaa annem' deyip kanal değiştiriyorum

26 Mayıs 2013, Pazar 10:38
A A

Saklambaç Gazetesi'nin yarışmasını kazanarak Zeki Müren ile fotoroman çeviren, 15 yaşındayken sinema güzeli seçilen ve 100'den fazla filmde oynayan Arzu Okay, Erzurum'da geçen hafta düzenlenen Uluslararası Dadaş Film Festivali'ne katıldı.

ÜNLÜ OYUNCUNUN KALBİ KIRIK

23 yaşında sinemayı bırakarak Paris'e yerleşen ve ticaretle uğraşan 57 yaşındaki Arzu Okay, sinemayı çok özlediğini ancak kalbinin kırıldığını söyledi. Uzun süre teklif geldiğini belirtenArzu Okay "Film seyrederken eski günleri çok özlüyorum. Bazen kendimi kaybediyorum ve bakıyorum ki o oyuncuyla beraber oynuyorum.

Sinema tabii ki benim gönlümde yer alan bir meslek ama bir kırılınca insanın kalbi kolay kolay yerine gelmiyor. Bu kadar seneye rağmen ben hala toparlayamadım. Sinema çok güzel ama geri dönmeyi düşünmüyorum. Gönlümde yatan bir şey olursa belki düşünebilirim. Uzun yıllar boyunca teklif geldi ama artık gelmiyor. Hepsini reddettim.

İnsanlar haliyle bıktı benimle uğraşmaktan. Genç oyunculara nasihat yerine kendi fikrimi söylerim. Çünkü herkes kendi doğrusunu kendi buluyor. Hayatın içinde o da düşe kalka oluyor. Festivalde izlediğim filmlerde genç oyuncuların çok güzel yetiştiğini gördüm. Ben onları seyrederken bile keyiften ölüyorum" diye konuştu.

'ANNEMİN BÜTÜN FİLMLERİNİ İZLEMEDİM'

 Uluslararası Dadaş Film Festivali'nde sunuculuk yapan Arzu Okay'ın 26 yaşındaki ressam kızı Eda Su Neidik, Fransa'da Güzel Sanatlar okuduğunu ve oyunculuk eğitimi aldığını söyledi.
 
AnnesiArzu Okay'ın kısa sürede 100'den fazla film çektiğini ve başarılı işlere imza attığını belirten Eda Su Neidik, "Onunla gurur duyuyorum. Annemin bütün filmlerini izlemedim açıkçası. En meşhurlarını izledim. Bazen evde televizyon izlerken annemin fimleri çıkıyor 'Aaa annem' deyip kanal değiştiriyorum. Annemle gurur duyuyorum.
Annem 15- 23 yaş arası 107 film çekmiş. İnanılmaz şeyler başarmış o yaşa kadar. Ben 26 yaşındayım ama onun kadar başarılı olamam bu yaştan sonra. Ben de annem kadar doğru yerlere gelmeyi düşünüyorum" dedi.
 
 
 
 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.